Engin Kömeç: ''Galibiyet ile dönmemiz Takımımızın özgüveni ve gelişimi için önemliydi.'
Engin Kömeç: ''Galibiyet ile dönmemiz Takımımızın özgüveni ve gelişimi için önemliydi.'

Mücadeleyi değerlendiren TEKSÜT Bandırma BK BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç şunları söyledi: ‘‘Zorlu deplasmandan galibiyet ile dönmemiz takımızın özgüveni ve gelişimi için önemliydi. Maça baskılı sert savunma yaparak agresif başlamak istedik. Bu agresifliğimiz maçın başında rakibimizin serbest atış çizgisinden kolay sayılar bulmasına sebep oldu. İkinci periyot ile birlikte savunma kaynaklı sayılar bulunca maçın kontrolünü ele aldık ve son periyoda da çift sayı fark ile önde girdik. Son periyotta çok basit top kayıpları yaptık. Ama bu top kayıplarına rağmen zor bir deplasmandan galibiyet ile evimize dönüyoruz.

Her maç oyuncularımızın gelişimi ve tecrübe kazanması için fırsat. Özellikle daha az top kayıpları yapıp her topun da hücumda değerini bilerek oynamamız gerekiyor. Her maç hem bireysel hem de takım olarak geliştireceğimiz birçok yönümüz var. Daha çok çalışmamız gerekiyor. Bu sezon ligin ve takımların daha dengeli olduğunu düşünüyorum. Her takım her takımı yenebilecek güçte. Bundan dolayı da her maç bizler için önemli. Galibiyetinden dolayı tüm Takımımızı ve teknik ekibimizi tebrik ediyorum. İyi bir mücadele ortaya koyan Bahçeşehir Koleji Gelişim takımına kalan maçlarında başarılar diliyorum.’’ dedi.

Karşılaşmayı değerlendiren Boran Güler ise şunları söyledi: ‘‘Maça iyi başladık. Maçın kontrolünü mücadelenin başladığı andan itibaren elimize aldık. Bundan dolayı da bu zorlu deplasmanda iyi bir galibiyet elde ettik. Rakip Takımı mücadelesinden dolayı kutluyorum.’’ dedi.