TEKSÜT Bandırma BK Sportif Direktörü Turgay Çataloluk'tan Yetiştiricilik Bedeli Hakkında Açıklama
TEKSÜT Bandırma BK Sportif Direktörü Turgay Çataloluk'tan Yetiştiricilik Bedeli Hakkında Açıklama

Teksüt Bandırma BK Sportif Direktörü Turgay Çataloluk, gündemde yer alan yetiştiricilik bedeli ve Altyapı’da üretici Kulüplerin desteklenmesi ile ilgili olarak;

Yetiştiricilk bedeli ve Altyapı’ya yatırım yapan Kulüplerin desteklenmesi ile ilgili bir süredir, diğer tüm BSL Kulüpleri ile beraber Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilileriyle istişare halindeyiz. Özellikle son yıllarda, Altyapı’ya yatırım konusunda öncü Kulüplerden biri olduğumuzdan, yetiştiricilik bedelinin uygulamaya konulması için çaba göstermekte ve somut öneriler sunmaktayız.

Bu çabamızın şu ana kadar gerçekleşen tüm Lig Kurulu toplantılarında ve birebir diyaloglarımızda, Türkiye Basketbol Federasyonu ve diğer tüm Kulüpler tarafından desteklendiğini, çözüme kavuşturmak amacı ile ciddi adımlar atıldığını görüyor, en kısa zamanda konu ile ilgili yönergenin yürürlüğe gireceğine inanıyoruz.

Bu bağlamda, bu önemli konunun, gerçekleşecek ilk BSL Lig Kurulu toplantısında öncelikli olarak ele alınacak gündem maddelerinden birisi olacağını öğrenmekten memnuniyet duyuyoruz. Konu ile ilgili,  sürecin başından itibaren yakın ilgi ve desteğini esirgemeyen TBF Başkanı Sn.Hidayet Türkoğlu başta olmak üzere CEO Sn. Ömer Onan, Erkek Ligleri Direktörü Sn. Derya Yannıer ve konuya duyarlı diğer tüm BSL Kulüp Yöneticilerine teşekkürlerimizi sunarız.

Tüm çaba ve gayretimiz, Türk Basketboluna ve Türk gencine yatırım yapan biz ve bizim gibi diğer Kulüplerin değer ve destek görmesine yöneliktir.