TEKSÜT Bandırma BK BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç, Ribaund Dergisi'ne Röportaj Verdi
TEKSÜT Bandırma BK BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç, Ribaund Dergisi'ne Röportaj Verdi

TEKSÜT Bandırma BK BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç'in Ekim ayı Ribaund Dergisi röportajı:

Geçtiğimiz Sezon Değerlendirmesi;

Geçtiğimiz Basketbol Gençler Ligi sezonunu değerlendirdiğimde sezona şampiyonluk hedefiyle hazırlandık. BGL Takımımızı oluşturan oyuncularımızın büyük bölümü aynı zamanda Türkiye Basketbol Ligi’nde de mücadele eden Pilot Takımımız “Bandırma Kırmızı” takımında da oynuyorlardı.

Yoğun sezon hazırlıklarının yanında paralel yürüttüğümüz iki organizasyonumuz ile birlikte gençlerimizin haftada iki maç yapması onlarının sezon içi gelişimlerini hem takım, hem bireysel, hem de fiziksel olarak olumlu yönde etkilediğini düşünüyorum. Grup aşaması, final grubu ve dörtlü final de dahil oynadığımız 34 maçın 32’sini kazanarak şampiyonluğa ulaştık.

Türkiye’nin en iyi alt yapı organizasyonuna sahip Kulübümüzün yıllardır oyuncu yetiştirme konusunda yaptığı yatırımların meyvelerini topladığımız bir sezon oldu. Geçtiğimiz sezonu değerlendirirken kulübe kazandırılan bu oyuncuların doğru organizasyon çatısı altında, vizyon sağlanarak gençlere ve alt yapıya yatırım yapan ve bu gençlerin yetişmesinde hem organizasyon hem de teknik ekip olarak çok büyük emekler verildiğini unutmamak gerekir.

Bu başarıda kulübümüz adına emeği geçen herkese bu vesileyle teşekkürlerimi sunuyorum.

Yeni Sezon Beklentileri;

Yeni sezona farklı bir heyecan ile yeni sponsorumuz TEKSÜT ile başlıyoruz. Öncelikle bu birlikteliğin Kulübümüz ve Türk basketboluna hayırlı olmasını diliyorum.

Geçtiğimiz sezondan birçok oyuncumuz A Takımımız ve Bandırma Kırmızı Takımlarımızda basketbol kariyerlerine yeni sezonda devam edecekler. Gençlerimizin kariyerlerini başarılı bir şekilde devam ettirmeleri bizleri her zaman gelecek için motive ediyor. Yeni sezonda geride bıraktığımız sezon gibi aynı heyecan ile hazırlıklarımızı sürdürüyoruz

 Çok potansiyelli ve gelişime açık bir Takıma sahibiz. Sezona iyi bir şekilde başlayıp devamında da final grubunda Play-Off için en avantajlı pozisyonda Ligi bitirmek istiyoruz. Kulübümüzü geçtiğimiz sezonlarda olduğu yeni sponsorumuz TEKSÜT ile beraber en iyi şekilde temsil etmek ve yeni sezonda şampiyonluk unvanımızı korumak istiyoruz.

Son olarak ise bu sezon Basketbol Gençler Ligi’nde mücadele edecek tüm takımlara başarılar diliyorum.