TEKSÜT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Arınık: ‘’Sponsor olarak başladık ama taraftar olduk.’’
TEKSÜT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Arınık: ‘’Sponsor olarak başladık ama taraftar olduk.’’

TEKSÜT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Arınık, Türkiye’nin önde gelen basketbol haber sitelerinden basketfaul.com’a açıklamalarda bulundu.

Banvit'i devralan Brezilyalı grubun basketbola olan desteğini kesmesinin ardından TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu'nun "Keşke 3 Banvit olsa" dediği kulüp yaz aylarında Gönen'deki TEKSÜT firmasıyla sponsor olarak anlaştı. Bu basketbol camiası için mutlu edici bir gelişmeydi çünkü milli takımlara sayısız oyuncu veren bu organizasyonun Bandırma'daki düzenini bozmadan devam etmesi önemliydi. Başkan Özkan Kılıç'ın da düzeni Bandırma'da sürdürmek istediği biliniyordu ama başka bir sponsor çıkabilir ve kulübü başka bir kente taşımayı zorlayabilirdi.

Gönen ile Bandırma arası 45 kilometre ve yarım saatlik mesafede. Sponsorun yakın çevreden çıkması her bakımdan iyi oldu.

TEKSÜT'ün Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Arınık ile kısa bir sohbetimiz oldu.

Söz Arınık'ın...

* Arada sırada Banvit'in maçlarına gidiyorduk ama sponsor olduktan sonra 'Keşke bu işe daha erken girmiş olsaydık' dedik.

* İşe başlarken ticari bir anlaşma yaptık ve TEKSÜT Bandırma'nın sponsoru olduk ama gün itibariyle kendimizi sponsor değil, taraftar olarak hissediyoruz.

* Basketbol heyecan verici bir branş. TEKSÜT Bandırma'nın güçlü rakiplerine karşı gençlerle mücadele etmesi heyecana başka bir boyut katıyor. Anadolu Efes maçındaki kadar kaç defa heyecanlandığımı hatırlamıyorum.

* Babamın kurduğu firmamız benimle yaşıt. İkimiz de 63'ünü devirdik. Ticari açıdan baktığımızda basketbola sponsor olmamızın etkisini görüyoruz. Henüz birkaç aylık beraberliğimiz olmasına karşın TEKSÜT daha fazla bilinen bir marka haline geldi.

* 5 yıl sürecek bu iş birliğinin sonunda iki tarafın da çok daha iyi yerlere geleceğinden eminiz. İyi ki bu işe girmişiz.