TEKSÜT Bandırma BK Başkanı Özkan Kılıç: ‘’Altyapıyla uğraşmanın anlamı kalmadı.’’
TEKSÜT Bandırma BK Başkanı Özkan Kılıç: ‘’Altyapıyla uğraşmanın anlamı kalmadı.’’

FIBA'nın Sırbistan'ın Dynamik takımının Darüşşafaka'ya 15 bin yetiştiricilik bedeli ödeyerek almasına izin vermesinden sonra TEKSÜT Bandırma BK Başkanı Özkan Kılıç, "Bu işe çözüm bulunmazsa seneye kesinlikle bu kulübün altyapısı bu ölçekte olmayacak, yönergeler gereği olması gerek takımları kuracağız ama en ufak bir yatırım yapmayacağız." dedi. Bilindiği gibi TEKSÜT Bandırma BK’da Murcia için kulüpten kopartılan Yiğit Hamza Mestoğlu'nda benzer durumu yaşıyor."

Kılıç 18 yaşını dolduran oyuncuların yurt dışına gitmesinin önünün açıldığını belirtti ve şunları söyledi: "Yaşadığımız sıkıntılara karşın Bandırma Kırmızı ve altyapılar için bu yıl 5 milyon TL harcamış olacağız. Ancak bu şartlarda altyapıya devam etmenin anlamı kalmadı, şartlar değişmezse gelecek sezon üzülerek de olsa altyapıdan vazgeçeceğiz. Bizi çok heyecanlandıran 2006-2007 jenerasyonumuz var ama büyük olasılıkla onları göremeyeceğiz. 

Federasyon bu konuda FIBA'yı sıkıştırmanın yanında kendisi de bazı şeyler yapabilir. Mesela bu durumdaki oyuncular kesinlikle milli takımlara alınmamalı ve bu oyuncuların kafasına giren menajerlerin Türkiye'de çalışmasına izin verilmemeli. Aksi taktirde sayıları zaten fazla olmayan altyapı kulüpleri bu işi bırakır ve Türk Basketbolu çöker." dedi.