Engin Kömeç: ''Aramıza katılanlar ile potansiyeli yüksek ve gelişime açık bir takıma sahibiz.''
Engin Kömeç: ''Aramıza katılanlar ile potansiyeli yüksek ve gelişime açık bir takıma sahibiz.''

Mücadeleyi değerlendiren TEKSÜT Bandırma BK BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç şunları söyledi: ‘‘Basketbol Gençler Ligi’ne galibiyet ile başladığımız için mutluyuz. Yeni sponsorumuzla, yine aynı heyecan ile yeni sezona bugün kendi evimizde aldığımız bir galibiyet ile merhaba dedik. Aramıza katılan yeni oyuncularımız ile potansiyeli yüksek ve gelişime açık bir takıma sahibiz.

Maçı değerlendirirsek hücumda doğru oynamaya ve doğru tercihler yapmaya çalıştık. Bazı pozisyonlarda ise çok basit top kayıpları yaptık. Savunmadaki konsantrasyonumuz bugün düşüktü. Savunma ağırlıklı daha fazla sayılar bulabilir ve hücumda da ritm bulabilirdik. Mücadele eden ve galibiyete katkı sağlayan tüm oyuncularımı ve teknik ekibi tebrik ediyorum. Teşvikiye Spor Takımını da mücadelesinden dolayı kutluyor ve kalan maçlarında da başarılar diliyorum.’’ dedi.

Karşılaşmayı 18 sayı ve 1 ribaundluk performans ile tamamlayan Önder Atun ise şunları söyledi: ‘‘Sezonun ilk maçını oynadık. Zor olacağını biliyorduk ve buna göre hazırlıklarımızı yaptık. Sezona galibiyet ile başladığımız için mutluyuz. Çok eksiğimiz var. Bu maç ile birlikte bunları da gördük. Kalan maçlarımızda bu eksikliklerimize çalışarak mücadele edeceğiz.’’ dedi.