Bandırma Kırmızı BK, Petkim Spor'a 60-54 Mağlup Oldu
Bandırma Kırmızı BK, Petkim Spor'a 60-54 Mağlup Oldu

Eskişehir’de düzenlenen Federasyon Kupası Çeyrek Final Karşılaşmasında Bandırma Kırmızı BK, Petkim Spor’a karşı iyi mücadele etmesine karşın 60-54 mağlup oldu.

Bandırma Kırmızı karşılaşmaya Eray Akyüz, Boran Güler, Önder Atun, Ercan Osmani ve Furkan Haltalı beşi ile başladı. Mücadeleye hızlı başlayan taraf Bandırma Kırmızı oldu. Hücumda Boran Güler ve Furkan Haltalı ile sayılar bulan Kırmızılı Gençler kalan bölümde savunmada istediği oyunu sergileyince ilk çeyreği 10-11 önde geçti.

İkinci çeyreğe iyi başlayan taraf bu kez Petkim Spor oldu. Kırmızılı Gençler hücumda Boran Güler ve Eray Akyüz ile sayılar üretirken savunmada istediği oyunu sergileyemedi. Kalan bölümde de top kayıpları yapan Bandırma Kırmızı soyunma odasına 31-30 geride girdi.

İkinci yarıya Bandırma Kırmızı hücumda ve savunmada enerjik başlasa da Petkim Spor Hakan Yapar ve Patrick Rembert ile etkili oldu. Kırmızılı Gençler hücumda sayı üretmekte zorlanınca farkı açmaya başlayan Petkim Spor olunca Bandırma Kırmızı final çeyreğine 52-37 geride girdi.

Final çeyreğine iyi başlayan taraf bu kez Bandırma Kırmızı oldu. Hücumda ve savunmada aktif oynayan Bandırma ekibi, hücumda Boran Güler, Eray Akyüz ve Hakan Sayılı ile sayılar buldu. Kalan bölümde farkı tek hanelere indiren Bandırma Kırmızı hücumda sayı üretemeyince karşılaşmadan da 60-54 mağlubiyetle ayrıldı.Maç: Federasyon Kupası Çeyrek Final Karşılaşması

Salon: Eskişehir Teknik Üniversitesi 2 Eylül Kampüsü Spor Salonu, Eskişehir

Hakemler: Nazlı Çişil Güngör, Anıl Veziroğlu, Batuhan Kümükoğlu

Periyotlar: 1P: 11-14  2P: 20-16  3P: 21-7  4P: 8-17  MS: 60-54

Petkim Spor: Marvin Jones 14 sayı, 11 ribaund; Yiğitcan Turna 3 sayı, 1 ribaund; Patrick Rembert 11 sayı, 6 ribaund; Hakan Yapar 14 sayı, 5 ribaund; Şahin Ekmen 10 sayı, 8 ribaund; Cemal Nalga 8 sayı, 3 ribaund.

Bandırma Kırmızı: Eray Akyüz 10 sayı, 8 ribaund, 6 asist; Boran Güler 12 sayı, 8 ribaund; Ercan Osmani 6 sayı, 7 ribaund; Furkan Haltalı 10 sayı, 5 ribaund; Hakan Sayılı 12 sayı, 6 ribaund; Önder Atun 4 sayı, 2 asist.