Bandırma Kırmızı BK, Merkezefendi Denizli Basket'e Mağlup Oldu (82-62)
Bandırma Kırmızı BK, Merkezefendi Denizli Basket'e Mağlup Oldu (82-62)

Eskişehir’de düzenlenen Federasyon Kupası D Grubu 2. Karşılaşmasında Bandırma Kırmızı, Merkezefendi Denizli Basket’e 82-62 mağlup olarak gruptaki ilk mağlubiyetini aldı.

Bandırma Kırmızı karşılaşmaya Eray Akyüz, Boran Güler, Önder Atun, Ercan Osmani ve Furkan Haltalı beşi ile başladı. Mücadeleye hızlı başlayan taraf Bandırma Kırmızı oldu. Hücumda Eray Akyüz ile sayılar bulan Kırmızılı Gençler kalan bölümde savunmada istediği oyunu sergileyemeyince ilk çeyreği de 20-15 geride geçti.

İkinci çeyrek oyuna hızlı başlayan taraf ev sahibi ekip Merkezefendi Denizli Basket oldu. Bandırma Kırmızı hücumda Eray Akyüz önderliğinde sayılar bulsa da istediklerini ortaya koyamadı. Kalan bölüm de karşılıklı sayılarla geçilirken Kırmızılı Gençler soyunma odasına 35-29 geride girdi.

İkinci yarıya Bandırma Kırmızı hücumda ve savunmada enerjik başladı. Hücumda Ercan Osmani ve Eray Akyüz ile sayılar bulan Bandırma Kırmızı oyunda dengeyi kurmaya çalıştı. Ev sahibi ekip hücumda Oleksandr Mshula ve Davonte Lacy ile sayılar bulunca Bandırma Kırmızı final çeyreğine 53-42 geride girdi.

Final çeyreğine iyi başlayan taraf bu kez Merkezefendi Denizli Basket oldu. Bandırma Kırmızı hücumda aktif bir oyun sergilese de savunmada istediklerini ortaya koyamadı. Kalan bölümde açılan sayı farkını indiremeyen Kırmızılı Gençler, karşılaşmadan da 82-62 mağlubiyetle ayrıldı ve gruptaki ilk yenilgisi aldı.

Kırmızılı Gençler, Federasyon Kupası D Grubu üçüncü maçında yarın saat 18.00’de Gemlik Basketbol ile karşılaşacak.

Bandırma Kırmızı Antrenörü Ayberk Alen karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi: ‘‘Çok basit top kayıpları yaptık. İlk yarı oyunu istediğimiz seviyede tutmuştuk ancak ikinci yarıda yaptığımız bireysel hatalar ile maalesef maçı kaybettik. Bu seviyede böyle hatalar yaparsanız maçı kaybedersiniz. Şimdi önümüzdeki maça bakacağız. Yarın Gemlik Basketbol ile oynuyoruz. O maça hazırlanarak gruptan çıkmayı hedefliyoruz.’’ dedi. Başarılı oyuncu Boran Güler ise: ‘‘Bugün kötü bir performans gösterdik. Şutlarımızı girmediği ve istemediğimiz hataların gerçekleştiği bir maç oldu. Bu maçı unutarak gruptaki son maçımıza odaklanacağız.’’ dedi.

Maç: Federasyon Kupası D Grubu 2. Karşılaşması

Salon: Yeni Kent Spor Salonu, Eskişehir

Hakemler: Abdullah İlik, Mustafa Candemir, Anıl Veziroğlu

Periyotlar: 1P: 20-15  2P: 15-14  3P: 18-13  4P: 29-20  MS: 82-62

Merkezefendi Denizli Basket: Oleksandr Mshula 19 sayı, 4 asist; Davonte Lacy 17 sayı, 7 ribaund; Deniz Çevik 6 sayı, 3 ribaund; Ümit Sonkol 5 sayı, 9 ribaund; Azizcan Özdemir 5 sayı, 3 ribaund; Burak Türsen 5 sayı, 3 ribaund; Doğukan Sönmez 4 sayı, 4 ribaund; Kemal Can Aktuna 7 sayı; Gökhan Yazıcıoğlu 8 sayı, 8 ribaund; Çağan Özkan 6 sayı, 4 ribaund.

Bandırma Kırmızı: Eray Akyüz 36 sayı, 5 ribaund; Boran Güler 1 ribaund, 1 asist; Berkin Cilev 2 sayı, 1 ribaund; Ercan Osmani 14 sayı, 10 ribaund; Furkan Haltalı 3 sayı, 8 ribaund; Hakan Sayılı 2 sayı, 8 ribaund; Yiğit Karalar 2 sayı, 2 ribaund; Önder Atun 2 sayı, 1 ribaund.