TEKSÜT Bandırma BK Başkanı Özkan Kılıç Başarıdan Umutlu
TEKSÜT Bandırma BK Başkanı Özkan Kılıç Başarıdan Umutlu

TEKSÜT Bandırma Basketbol İhtisas Kulübü Başkanı Özkan Kılıç, Ekim ayında başlayacak olan yeni sezon ile ilgili düşüncelerini açıkladı.

Bu sezon ekonomik anlamda işlerinin biraz zor olacağını vurgulayan Özkan Kılıç, ancak tüm zorlukları yenerek başarılı olacaklarına inandığını belirtti. TEKSÜT´ün ana sponsorları olmasından dolayı duydukları mutluluğu dile getiren Kılıç, şu değerlendirmede bulundu: “TEKSÜT ile Kulübümüzün birlikteliği şık oldu. Her iki marka da gençliğe ve aileye hitap ediyor. Elbette ki 25 yılın ardından bu geçiş kolay olmadı. Ancak biz bu birliktelikten çok memnunuz. TEKSÜT markasını da en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyorum.

Bu yıl A takımımızın Süper Lig, Bandırma Kırmızı´nın ise Türkiye Basketbol Ligi´ndeki hedefi yine Play-Off´lara yükselmek ve orada da başarıyı yakalamaya çalışmak olacaktır. Altyapı Takımlarımız ve Gençler Lig’inde de Türkiye Şampiyonluğunu hedefliyoruz. FIBA Şampiyonlar Ligi´nde ise geçtiğimiz yıllar final oynama ve Avrupa ikincisi olma başarısını göstermiştik. Bu yıl da mutlaka Final-Four oynamayı amaçlıyoruz.” dedi.

Yaklaşık 300 sporcuya sahip büyük bir aile olduklarına dikkat çeken Kılıç, şu değerlendirmede bulundu: “Altyapımızda, dışarıdan gelen 9-10 yaş grubunda çok sayıda çocuğumuzu, 16-17 yaşlarına kadar eğitiyoruz. Ayrıca Bandırma içinden de altyapımızda çok sayıda çocuğumuz var. Bizim salonumuzda kalan çocuklarımız saat 06.30´da kalkıp, kahvaltılarının ardından saat 07.00´de antrenmanlarını yaparlar. Onları saat 08.00´de, servislerimizle okullarına ulaştırırız. 25 yıllık tarihimizde bu çocuklarımızın burunlarını bile kanatmamanın gururunu yaşıyoruz.

Salonumuzun günlük elektrik harcaması bin lira, günlük yemek harcaması ise bin 200 lira. Buna karşılık gelirimiz ise sıfır. Bu 25 yıl içinde Bandırmaspor da dahil Bandırma´nın birçok spor branşına elimizden geldiğince destek vermeye çalıştık. Ancak bugün Kulübümüzün, Bandırmalılar ve Balıkesir tarafından daha sıcak sahiplenmeye ve desteğe ihtiyacı var. Ama bu desteği görememenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bu konuda yaklaşık iki hafta içerisinde çok önemli açıklamalar yapacağım.” dedi.

Öncelikle isim sponsorları TEKSÜT A.Ş.’ye ve Cevdet Arınık’a teşekkür eden Kılıç, ‘’TEKSÜT başımızın tacı. Bu şehirde, bu vilayette ve Türkiye’de kimse elini taşın altına sokmazken, Cevdet Bey çıkarak bu işe el uzatarak ben varım dedi. Açıkçası büyük yüreklilik ve kahramanlık gösterdi.’’ dedi.

Ayrıca son dönemde Bandırmaspor Kulübü Asbaşkanı Onur Göçmez´in Kulüplerine desteğinin kendilerini duygulandırdığını belirten Kılıç, Kulübün hizmet sponsorları A takımının sağlık sponsoru Medical Park Hastaneler Grubu´na, Bandırma Kırmızı Basketbol Kulübü´nün sağlık sponsoru Özel Royal Hastanesi´ne, giyim sponsorları Altınyıldız ve Akın Konfeksiyon ile Tuğba Kuruyemiş´e de teşekkür ederken yardımcı sponsor arayışlarının da sürdüğünü belirtti.

Hâlen Türkiye ve Avrupa´da yabancı oyuncuların dışında her kategoride Türk oyuncularını kendi altyapından yetiştirerek forma giydiren tek Kulüp olma özelliğini taşıdıklarına işaret eden TEKSÜT Bandırma Basketbol İhtisas Kulübü Başkanı Özkan Kılıç, şunları söyledi: “Bu yıl da güçlü bir A takımımız var. Hakan Demir gibi iş ahlakına sahip, çok çalışkan bir koça sahibiz. Çok mücadeleci ve efektif, birbirini seven genç ve enerjik bir takımımız var. Hazırlık maçlarımız ve katıldığımız turnuvalarda başarılı sonuçlar aldık. Tofaş’ı 22 sayı fark ile, Galatasaray’ı da 17 sayı fark ile yendik. Euroleague şampiyonu CSKA Moskova’ya son saniye basketi ile mağlup olduk. Bu genç çocuklarımız bunu başarıyor şu an. Ancak erken değerlendirme yapmak istemiyorum. Bu tempomuzun sürüp sürmeyeceği konusunda bir yorum yapmak için henüz erken olduğunu düşünüyorum. Ocak veya Şubat ayında gerçek gücümüz daha çok ortaya çıkar. Ama A takımımızda bünyemizden yetişen 9 genç, 5 yabancı oyuncumuzdan ve altyapı takımlarımızdan çok umutluyum.” dedi.