TÜBAD 13.Mehmet Baturalp Turnuvası Tanıtım Toplantısı Yapıldı
TÜBAD 13.Mehmet Baturalp Turnuvası Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği (TÜBAD) tarafından düzenlenecek 13. Mehmet Baturalp Turnuvası ve 2. Doğan Hakyemez Gençler Turnuvası'nın tanıtım toplantısı yapıldı.

Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya TÜBAD Başkanı Çetin Yılmaz, TÜBAD Başkan Yardımcısı Murat Özyer, DİYAÇEV (Diyabetli Çocuklar Vakfı) Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun ile diyabetli sporcular Boran Yavuz ve Ela Karagöz katıldı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Çetin Yılmaz, Doğan Hakyemez ve Mehmet Baturalp'in TÜBAD'a önemli katkılar sunduğunu belirterek, "Turnuvaları, Doğan Hakyemez ve Mehmet Baturalp'in isimlerini yaşatmak için yapıyoruz. Gösterdiğiniz ilgiden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Türkiye Basketbol Federasyonu da elinden geldiği kadar bize destekte bulundu. Sosyal sorumluluk projelerini de önemsiyoruz. Bu, bizim için bir değer. Bizimle böyle bir organizasyon yaptıkları için DİYAÇEV'e de teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Murat Özyer ise bu sene 2 turnuva düzenleyeceklerini belirterek, "Mehmet Baturalp Turnuvası'nda Beşiktaş Sompo Sigorta, Galatasaray Doğa Sigorta, TEKSÜT Bandırma BK ve Türk Telekom takımları yer alacak. Lig usulüne göre oynanacak. Cumartesi ise çok özel bir gün olacak. Ünlülerle diyabetli sporcu arkadaşlarımız karma bir maç yapacak." diye konuştu.