Başantrenör Hakan Demir: ‘’Basketbolu yaşıtlarından fazla bilen cesur çocuklar.’’
Başantrenör Hakan Demir: ‘’Basketbolu yaşıtlarından fazla bilen cesur çocuklar.’’

Antalya'da düzenlenen Gloria Cup'ta büyük mücadelelere sahne olan maçlar dışında TEKSÜT Bandırma BK'nın performansı gerçekten çok etkiliydi. Bandırma ekibi TOFAŞ ve Galatasaray'ı mağlup ederken, en çok akıllarda kalan 3 sayıyla kaybettikleri CSKA ile son topa kadar savaşmaları idi çünkü Euroleague Şampiyonu galip gelmek adına ikinci yarının büyük bölümünü yıldızlarıyla oynadı.

TEKSÜT Bandırma BK Koçu Hakan Demir'den sezon başındaki ilk izlenimlerini aldık. İşte Demir'den pasajlar.

* Kadrodaki yabancılardan 4'ü yeni. Yerli rotasyonunda Şehmus, Rıdvan, Berke ve Erkin dışındakilerin de A Takım deneyimi yok. Yepyeni bir takım olarak hazırlık dönemi bizim için çok önemli ve şu ana kadar sakatlarımız dışında işlerin iyi gittiğini, yabancıların uyum sağlamaya başladığını, yeni katılan gençlerin sorumluluk aldığını söyleyebilirim.

* Şurası muhakkak ki TEKSÜT Bandırma BK'daki gençler yaşıtlarına göre deneyimliler ve daha fazla bilerek geliyor. Cesur, vazgeçmeyen, rakipten korkmayan çocuklar. Taktikle ilgili bazı eksikleri var, bu da çok doğal.

* Hazırlık maçlarında gösterdiğimiz performanstan memnunun ama yabancıların da genç olduğunu dikkate alırsak takımın BSL'de ve Şampiyonlar Ligi'nde işler zorlaşınca verecekleri reaksiyon önemli. Yani asıl sınavı dar boğazlardan geçerken verecekler.

* Yabancılar bireysel hedefleri olan iyi karakterli oyuncular ve hedeflerini takımla birlikte gerçekleştirmek istiyorlar. Genciyle yabancısıyla ileri gitmek isteyen bir oyuncu topluluğuna sahibiz.

* (CSKA maçında diskalifiye edilmesi ile ilgili soruya yanıtı) Benim aldığım teknik fauller veya diskalifiye edilişim yenme yenilme ile ilgili değil. Savaşan oyuncularımın haklarının yenmesine tepkisiz kalamam. Onlar emeklerinin karşılığını alamıyorsa, o mücadeleyi ben vermek durumundayım.