TEKSÜT Bandırma BK Prestijli Gloria Cup'ı Üçüncülük ile Tamamladı (88-71)
TEKSÜT Bandırma BK Prestijli Gloria Cup'ı Üçüncülük ile Tamamladı (88-71)

Basketbol turnuvaları arasında en prestijli hazırlık turnuvalarından olan Gloria Cup’ta TEKSÜT Bandırma BK, üçüncülük-dördüncülük maçında Galatasaray Doğa Sigorta’yı 88-71 mağlup ederek turnuvayı üçüncü sırada tamamladı.

TEKSÜT Bandırma BK karşılaşmaya Jaime Smith, Şehmus Hazer, Omas Prewitt, Alperen Şengün ve Ragıp Berke Atar beşi ile başladı. Mücadeleye her iki takım da hızlı başlarken, TEKSÜT Bandırma BK Jaime Smith ve Şehmus Hazer ile sayılar buldu. İlk çeyrekte üstün bir oyun sergileyen ekip Bandırma ekibi olunca, Yeşil-Beyazlılar ilk periyodu 24-16 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe hızlı başlayan taraf bu kez konuk ekip Galatasaray Doğa Sigorta oldu. Hücumda Emanuel Terry ve Ragıp Berke Atar ile sayılar bulan Bandırma ekibi mücadeleyi önde götürdü. Kalan bölümde Jaime Smith ve Sadık Emir Kabaca ile sayılar bulan Bandırma ekibi soyunma odasına da 44-38 önde girdi.

İkinci yarıya hücumda aktif başlayan takım Galatasaray Doğa Sigorta oldu. Yeşil-Beyazlı ekip hücumlarda Tyler Kalinoski ve Emanuel Terry ile sayılar üretse de savunmada istediği oyunu sergileyemedi. Konuk ekip hücumda Greg Whittington ile sayılar üretince sonra çeyreğe 61-61 berabere girildi.

Final çeyreğine TEKSÜT Bandırma BK iyi başladı. Bandırma ekibi hücumda Jaime Smith, Tyler Kalinoski ve Omar Prewitt ile sayılar üretince oyunda üstünlüğünü kurdu. Kalan bölümde boyalı alanı da iyi kullanan TEKSÜT Bandırma BK karşılaşmadan 88-71 galibiyetle ayrılarak Glori Cup’ı üçüncülük ile tamamladı.

Maç : Gloria Cup 3.’lük-4.’lük Karşılaşması

Salon : Gloria Sports Arena, Antalya

Hakemler : Erşan Kartal, Özlem Yalman, Ergin Sarı

Periyotlar : 1P : 24 – 16  2P : 20 – 22  3P : 17 – 23  4P : 27 – 10  MS : 88 – 71

TEKSÜT Bandırma BK : Jaime Smith 12 sayı, 8 asist; Omar Prewitt 10 sayı, 5 ribaund; Furkan Haltalı 3 ribaund; Sadık Emir Kabaca 11 sayı, 1 ribaund; Erkan Yılmaz 2 ribaund; Şehmus Hazer 9 sayı, 1 asist; Tyler Kalinoski 13 sayı, 5 ribaund; Alperen Şengün 2 sayı; Emanuel Terry 20 sayı, 7 ribaund; Ragıp Berke Atar 11 sayı, 3 ribaund.

Galatasaray Doğa Sigorta :Greg Whittington 12 sayı, 2 ribaund; Aaron Harrison 17 sayı, 6 ribaund; Yiğit Arslan 7 sayı, 4 asist; Ayberk Olmaz 7 sayı, 1 ribaund; Zach Auguste 18 sayı, 7 ribaund; Göksenin Köksal 4 sayı, 3 ribaund.