Erdem Özcan (Yeni Erdek Gazetesi) : ‘’TEKSÜT Bandırma BK iyi yolda.’’
Erdem Özcan (Yeni Erdek Gazetesi) : ‘’TEKSÜT Bandırma BK iyi yolda.’’

TEKSÜT Bandırma Basketbol Kulübü´nü ilk defa televizyonda Antalya ´da düzenlenen Glorıa Cup turnuvasında TOFAŞ´ı 22 sayı farkla, 108-86 yendikleri maçta izledim.

Her yıl olduğu gibi bu sezon da yepyeni kurulan takımdan geçen yıldan Şehmus´u ve Berke´yi görebildim. Önce antrenman havasında geçen maç dakikalar ilerledikçe ciddileşti ve yeni oyuncular konusunda fikir edinebildim. Amerikalılar başta Smith göz doldurdu. Alt yapıdan yetişen Atakan, Furkan, Erkin ve Alperen gibi genç oyuncular çok iyiydi.

Genç Alperen Şengün´ün skoru 28-31 yapan pota altında büyük mücadele sonunda basketi ikinci çeyreğin hemen başında Tofaş´a mola aldırdı. Son saniye basketiyle devreyi TEKSÜT Bandırma 45-50 önde bitirdi. Giderek açılan takım üçüncü periyoda da iyi başladı. Tofaş´da Barış Ermiş hariç çoğu yeni transfer.

Dikkatimi çekti, Smith ve diğer Amerikalılar gibi Sadık da üçlüklerde çok başarılıydı. Üçlüklerde çok başarılı olunca 23. Dakikada fark bir anda 20 sayıya çıkıverdi. İnşallah ligde üçlüklerin faydası çok olur.

Spikerin takım adlarını söylerken sık sık ve defalarca TEKSÜT BANDIRMA adını söylemesiyle BANVİT´İ aklımızdan çıkarmaya başladık. Tabi kolay değil, tam 25 yıldan beri konuşurken olsun yazarken olsun hep BANVİT dedik. Etkisinden kurtulmak öyle kolay olmuyor. Ama işte TRT Spor kanalında maç sırasında TEKSÜT BANDIRMA adı defalarca söylenince TEKSÜT adı artık kafamızdan BANVİT´in yerine geçmeye başladı. Ama tabi sadece benim kafamda değil TEKSÜT adı televizyondan izleyenler olsun yazılı basında ve sosyal medyada olsun binlerce kişinin kafasında da mutlaka yer edinecektir. Bugüne kadar TEKSÜT AŞ´nin adını ilk defa duyanlar da bu vesileyle öğrenmiş olacaklar. Bu da sponsorumuz TEKSÜT AŞ´ye de mutlaka faydası olacak.

TEKSÜT Bandırma üçüncü periyodun bitimine 1 dakika kala 58-78 öne geçtiği sırada Banvit´in eski hocası Orhun Ene´nin ekrana gelen düşünceli hali dikkat çekiciydi. Bir turnuva maçıydı ama ne olursa olsun tecrübeli hoca Orhun Ene mağlup olmayı hiç sevmez. Bravo Berke Atar´a periyodun bitimine saniyeler kala çemberden dönen topu çok iyi takip etti ve tipleyerek takımına 2 sayı daha kazandırdı. Son periyod ta da takımız başarılıydı. Özellikle Amerikalı oyuncularla bizim gencecik Türk oyuncularımızın uyum içinde olmaları TEKSÜT BANDIRMA BK lig için ümit verdi.

Tebrikler TEKSÜT.