TEKSÜT Bandırma BK Gloria Cup'ta İlk Maçında Tofaş'ı Mağlup Etti (86-108)
TEKSÜT Bandırma BK Gloria Cup'ta İlk Maçında Tofaş'ı Mağlup Etti (86-108)

Basketbol turnuvaları arasında en prestijli hazırlık turnuvalarından olan Gloria Cup’ta TEKSÜT Bandırma BK, ilk maçında Tofaş ile karşılaşırken mücadeleden 86-108 galibiyetle ayrıldı.

TEKSÜT Bandırma BK karşılaşmaya Jaime Smith, Erkan Yılmaz, Tyler Kalinoski, Sadık Emir Kabaca ve Emanuel Terry beşi ile başladı. Mücadeleye her iki takım da hızlı başlarken, TEKSÜT Bandırma BK Jaime Smith ve Tyler Kalinoski ile sayılar buldu. İlk çeyrekte dengeli bir oyun oynanırken, Yeşil-Beyazlı ekip ilk periyodu 28-25 geride geçti.

İkinci çeyreğe hızlı başlayan taraf konuk ekip TEKSÜT Bandırma BK oldu. Hücumda Omar Prewitt ve Jaime Smith ile sayılar bulan Bandırma ekibi hücumda dengeyi sağladı. Kalan bölümde Jaime Smith ve Sadık Emir Kabaca ile sayılar bulan Bandırma ekibi soyunma odasına da 45-50 önde girdi.

İkinci yarıya hücumda aktif başlayan takım TEKSÜT Bandırma BK oldu. Yeşil-Beyazlı ekip hücumlarda Jaime Smith ve Erkan Yılmaz ile sayılar üretirken farkı açmaya başladı. Çeyreğin kalan bölümünde de Sadık Emir Kabaca ve Tyler Kalinoski’nin sayıları ile farkı koruyan TEKSÜT Bandırma BK final çeyreğine 21 sayı fark ile 61-82 önde girdi.

Final çeyreğine TEKSÜT Bandırma BK iyi başladı. İlerleyen bölümde oyundaki üstünlüğünü koruyan Bandırma ekibi, hücumda Omar Prewitt, Erkin Şenel ve Emanuel Terry ile sayılar üretti. Kalan bölümde üstünlüğünü koruyan TEKSÜT Bandırma BK karşılaşmadan da 86-108 galibiyetle ayrıldı.

Tofaş – TEKSÜT Bandırma BK mücadelesini TEKSÜT Bandırma BK Başkanı Özkan Kılıç ve Sportif Direktör Turgay Çataoluk ile Kulübün efsane koçları ve dostları CSKA Moskova Başantrenörü Dimitris Itoudis ve yardımcı antrenörü Andreas Pistiolis ile birlikte takip ettiler.

TEKSÜT Bandırma BK Gloria Cup’ta ikinci maçında 13 Eylül Cuma günü saat 17.30’da TRT Spor’dan yayınlanacak mücadelede son Euroleague şampiyonu Rus temsilcisi CSKA Moskova ile karşılaşacak.

Maçın en değerli oyuncusu 15 sayı, 4 ribaund ve 3 asist ile oynayan Erkan Yılmaz oldu.

Maç : Gloria Cup 1. Karşılaşması

Salon : Gloria Sports Arena, Antalya

Hakemler : Ioannis Foufis (Yunanistan), Mykola Ambrosov (Ukrayna), Vasilki Tsouchara (Yunanistan)

Periyotlar : 1P : 28 – 25  2P : 17 – 25  3P : 16 – 32  4P : 25 – 26  MS : 86 – 108

Tofaş : Muhaymin Mustafa 3 sayı, 3 ribaund; Berkan Durmaz 12 sayı, 2 ribaund; Barış Ermiş 8 sayı, 7 asist; Batın Tuna 3 sayı, Dewayne White 4 sayı, 4 ribaund; Bora Satır 5 sayı; Ezekel David 2 sayı; Tarık Philip 26 sayı, 4 asist; Matthew Loueski 10 sayı, 2 ribaund; Devin Williams 9 sayı; Muhsin Yaşar 4 sayı.

TEKSÜT Bandırma BK : Jaime Smith 16 sayı, 3 asist; Omar Prewitt 15 sayı, 3 asist; Furkan Haltalı 6 sayı, 4 ribaund; Erkin Şenel 3 sayı, 1 asist; Sadık Emir Kabaca 5 sayı, 4 ribaund; Erkan Yılmaz 15 sayı, 4 ribaund; Atakan Erdek 9 sayı, 3 asist; Şehmus Hazer 11 sayı, 1 ribaund; Tyler Kalinoski 9 sayı, 1 ribaund; Alperen Şengün 2 sayı, 5 ribaund; Emanuel Terry 11 sayı, 1 ribaund; Ragıp Berke Atar 6 sayı, 3 ribaund.