TEKSÜT Bandırma BK İlk Hazırlık Maçında Brose Bamberg'i Mağlup Etti (71-75)
TEKSÜT Bandırma BK İlk Hazırlık Maçında Brose Bamberg'i Mağlup Etti (71-75)

Brose Bamberg’in efsaneler gecesi ve Nikolaos Zisis’in formasının emekli edileceği maçta özel davetli olarak Almanya’ya konuk edilen TEKSÜT Bandırma BK, yeni sezon hazırlıkları kapsamındaki ilk hazırlık maçında Brose Bamberg’i 71-75 mağlup etti.

TEKSÜT Bandırma BK karşılaşmaya Jaime Smith, Omar Prewitt, Tyler Kalinoski, Alperen Şengün ve Ragıp Berke Atar beşi ile başladı. Mücadeleye hızlı başlayan taraf konuk ekip TEKSÜT Bandırma BK olurken Jaime Smith ve ve Tyler Kalinoski ile sayılar buldu. İlk çeyrek dengeli bir oyun oynanırken ilk periyot 23-23 berabere geçildi.

İkinci çeyreğe hızlı başlayan taraf ev sahibi ekip oldu. TEKSÜT Bandırma BK hücumda Şehmus Hazer ve Ragıp Berke Atar ile sayılar bulurken hücumda dengeyi sağladı. Kalan bölümde Rıdvan Öncel ve Sadık Emir Kabaca ile sayılar bulan Bandırma ekibi soyunma odasına da 40-45 önde girdi.

İkinci yarıya her iki takım da dengeli bir oyunla başladı. Yeşil - Beyazlı ekip hücumlarda Jaime Smith ve Tyler Kalinoski ile sayılar üretirken üstünlüğünü korudu. Çeyreğin kalan bölümünde de Jaime Smith’in ile sayılar üreten TEKSÜT Bandırma BK final çeyreğine 59-60 önde girdi.

Final çeyreğine iyi başlayan ekip bu kez ev sahibi ekip Brose Bamberg oldu. İlerleyen bölümde oyunda tekrar kuran TEKSÜT Bandırma BK, hücumda Erkan Yılmaz ve Emanuel Terry ile sayılar üretti. Kalan bölümde üstünlüğünü koruyan TEKSÜT Bandırma BK karşılaşmadan 71-75 galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşma öncesinde Brose Bamberg’in ve Avrupa Basketbolu’nun efsane isimlerinden Nikolaos Zisis’in formasının asılmasından sonra, TEKSÜT Bandırma BK adına Genel Menajer Turgay Zeytingöz, Zisis’e üzerinde ‘‘LEGEND, NIKOLAOS ZISIS’’ isimli tişörtü takdim etti.

Maç : Hazırlık Karşılaşması

Salon ; Brose Arena, Bamberg-Almanya

Hakemler : Oliver Krause, Enrico Streit, Armin Mutapcic

Periyotlar : 1P : 23 – 23  2P : 17 – 22  3P : 19 – 15  4P : 12 – 18  MS : 71 – 75

Brose Bamberg : Paris Lee 6 sayı, 5 asist; Nelson Widemann 6 sayı, 2 asist; Kameron Taylor 15 sayı, 2 asist; Maurice Stuckey 6 sayı, 2 ribaund; Tre McLean 5 sayı; Louis Olinde 10 sayı, 3 ribaund; Elias Harris 2 sayı; Christian Sengfelder 15 sayı, 4 ribaund; Assem Marei 6 sayı, 4 ribaund.

TEKSÜT Bandırma BK : Jaime Smith 24 sayı, 4 ribaund; Omar Prewitt 5 sayı, 2 ribaund; Rıdvan Öncel 7 sayı, 3 asist; Sadık Emir Kabaca 6 sayı, 5 ribaund; Erkan Yılmaz 4 sayı, 2 ribaund; Şehmus Hazer 7 sayı, 4 asist; Tyler Kalinoski 12 sayı, 3 ribaund; Alperen Şengün 2 sayı, 2 ribaund; Emanuel Terry 4 sayı, 15 ribaund; Ragıp Berke Atar 4 sayı, 5 ribaund.