Cevher Özer : ‘’Gençlere sorumluluk ve süre vererek bu işi en iyi yapan takım TEKSÜT Bandırma BK.’’
Cevher Özer : ‘’Gençlere sorumluluk ve süre vererek bu işi en iyi yapan takım TEKSÜT Bandırma BK.’’

Takımımızın efsane oyuncularından Cevher Özer, Türkiye’nin önde gelen basketbol haber sitelerinden basketfaul.com internet sitesinde Ece Ergez ile röportaj yaptı.

Röportajın bir bölümünde genç oyuncular ve yabancı statüsü ile ilgili soruya verdiği cevapta Kulübümüzü öven ve bahseden Cevher Özer’in TEKSÜT Bandırma BK’dan bahsettiği bölüm şu şekilde: ‘’Genç oyuncuyu maçın boş bir anında sahaya atarsanız hiçbir gelişim sağlamaz. Ama maçın sıcak dakikalarında ya da maçın ısınmaya başladığı anda sahaya atarsanız o atmosferi hissederse bir sonraki maçta size reaksiyon verebilir. Ama az önce söylediğim şeye geri gelecek olursak bütün takımların bir hedefi var. Bu hedef doğrultusunda da herkes bir iş yapıyor ve bu işten para kazanıyorlar. O arada da o oyuncuyu sahaya sürmek bir risk oluyor.

Bunu da şu an en iyi yapabilen takım TEKSÜT Bandırma. Son yıllarda lokomotifi oldular diyebiliriz ve daha uzun yıllar bu şekilde olacağını da şimdiden söyleyebiliriz. Zaten daha önce oynadığım için sistem ve çalışma düzenlerini biliyorum, inanılmazlar bu konuda. Onlar gibi bir kulüp vizyonu olursa gençlerimiz için bu süreçte çok faydalı olur.’’ dedi.