Teksüt Bandırma BK, Başantrenör Hakan Demir ile Yola Devam Dedi
Teksüt Bandırma BK, Başantrenör Hakan Demir ile Yola Devam Dedi

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olan Teksüt Bandırma BK, 2019 – 2020 sezonunda da koç Hakan Demir ile yola devam dedi.

Öncelikle Teksüt Bandırma BK Genel Menajeri Turgay Zeytingöz konuşmasına başlarken : ‘‘Üç ay önce siz değerli basın mensupları ile burada toplanmıştık. O zaman Başkanımız Özkan Kılıç, bu Kulübün yaşayacağını ve altyapıya yatırımına ilk günkü heyecanı ile devam edeceğinin mesajını sizlerin aracılığı ile vermişti. Ne mutlu bize ki üç ay sonra sizinle burada tekrar birlikteyiz. Sizlere Teksüt Bandırma BK birlikteliğini duyurmak için burada bulunuyoruz. Öncelikle sizlerin huzurunda başta Cevdet Bey olmak üzere tüm Teksüt Ailesine şükranlarımı sunmak istiyorum.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz sezon başında çok da alışık olmadığımız zorlu bir süreç geçirdik. Bir karar vermemiz gerekiyordu ve çok değerli Ahmet Gürgen hocamız görevinden feragat etti. Antrenör değişikliğinde bizim aklımıza, basketbol bilgisine ve tecrübesine çok güvendiğimiz tek bir isim geldi. Kendisini aradık ve kendisi de hiç çekinmeden taşın altına eline sokarak farklı bir başarı öyküsüne imza attık. Bana sorarsanız belki de ikinci devrenin en başarılı takımı olduk. Huzurlarınızda 2019-2020 Sezonu Teksüt Bandırma BK Başantrenörü Hakan Demir’i davet ediyorum.’’ diyerek A Takım Başantrenörünü açıklamış oldu.

Teksüt Bandırma BK A Takım Başantrenörü Hakan Demir ise şunlardan bahsetti : ‘‘Bugün burada olmaktan son derece çok mutluyum. Burada antrenör olarak bulunmasam bile Bandırma BK’nın Teksüt ile devam edeceğini bilmek beni son derece mutlu ederdi. Bu Kulüp gerçektenTürk Basketbolunun gözbebeği durumunda. Geldiğim ilk günden beri beni bir Türk antrenör olarak çok değerli hissettiren hem Başkanımız hem de Turgay Çataloluk ve Turgay Zeytingöz’e çok teşekkür ederim.

Buraya geldiğim zamanda bile ligdeki durumumuz beni korkutmadı. Çünkü bu organizasyonun gücünden ve Kulübün gücünden o kadar emindim ki arkamıza bile bakmadan yürüyeceğimizi söylemiştim. Play-Off’lara girmemiz için üç yıldır evinde yenilmeyen Fenerbahçe Beko’yu yenmemiz gerekiyordu. Olmazı oldurmamız gerekiyordu, onu da yaptık. Arkamızda bu organizasyonun gücü var.

Türk Basketbolu adına ve Kulübümüz adına yeni sponsorumuz Teksüt’e taşın altına ellerini soktukları için teşekkürlerimi sunuyorum. Ama bunu da şimdiden garanti edebilirim, bundan hiç pişman olmayacaklardır. Markamızı sonuna kadar en iyi şekilde temsil edeceğimizden emin olsunlar.

Son olarak ise taraftarlarımıza, geldiğim andan itibaren bana vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ederim. İnşallah önümüzdeki sezonu hep birlikte çok iyi bir noktaya taşıyacağız.’’ dedi.