Teksüt Bandırma BK Genel Menajeri Turgay Zeytingöz: ‘’Vizyonumuzda değişiklik yok.’’
Teksüt Bandırma BK Genel Menajeri Turgay Zeytingöz: ‘’Vizyonumuzda değişiklik yok.’’

Bundan böyle Teksüt'ün sponsorluğuyla devam edecek olan Bandırma kulübünün genel menajeri Turgay Zeytingöz ile kısa bir söyleşi yaptık.

Banvit, her sezonun sonunda beklentilerin üzerine çıkan, hem yerli hem de yabancı oyuncuların potansiyellerini gerçekleştirdiği kadrolarıyla bugüne kadar izleyenleri fazlasıyla tatmin etti. Bundan sonra sahada Teksüt Bandırma BK olarak yer alacaksınız, basketbolseverler bu takımdan ne ümit etmeli?

Vizyonumuzda hiçbir değişiklik yok, oyuncuya olan yatırımımız aynı heyecanla devam edecek. Böyle güzide bir marka ile birleşmenin iki tarafa da çok değer katacağına inanıyorum. Bu sene altyapıdan yetiştirdiğimiz üç oyuncumuzu kaybettik, sözleşmeleri sona erdi ve iyi transferler yaptılar. Onların yerine geçen yıl Basketbol Gençler Ligi’nde şampiyon olan kadromuzdan dört oyuncuyu A takıma monte etmek istiyoruz. Yabancı oyuncular arasında da yakın olduğumuz isimler var fakat Teksüt ile olan anlaşmamızın resmiyete dökülmesini bekliyorduk, kısa süre içinde birkaç isimle imza atacağımızı düşünüyorum. Koçumuz Hakan Demir ile de  anlaştık. Kısacası öncesinde de olduğu gibi genç oyunculara yatırım yapan, aynı zamanda yarışmacı kimliğini kaybetmeyip hem Türkiye’de hem Avrupa’da izlemesi keyif veren bir takım olacağımıza inanıyorum.

Banvit firmasıyla aynı çatı altında olduğunuz dönem seyircilerin sadece takımı değil, şirketi de sahiplenmesi gibi bir durum söz konusu olmuştu ancak böyle olumlu örneklere rağmen spora yatırım yapmak Türkiye’de bir alışkanlık haline gelebilmiş değil. Teksüt ya da başka şirketlerle görüşürken bu firmaların Bandırma Basketbol’a bakış açısında saha içindeki başarınızın etkisini gördünüz mü? Süreci nasıl özetlersiniz?

Mevcut ekonomik koşulları da göz önünde bulundursak zor bir süreçti fakat bu sürede dediğiniz gibi insanların yaptığımız şeyi anlayıp değer verdiğini gördük. Spor camiasının yatırımcı şirketlere sadakati olduğuna ve bu firmalara değer vereceğine kesinlikle inanıyorum. Bu vesileyle temennimizi de iletmiş olalım. Bu anlaşmanın devamında Teksüt’ün hem sosyal sorumluluk anlamında hem de marka değeri bakımından çok ciddi kazanımları olacaktır. Hepimize hayırlı olsun.