Eurohoops : ''Yılın Taraftarı: Banvit BK Taraftarı''
Eurohoops : ''Yılın Taraftarı: Banvit BK Taraftarı''

BSL 2018/2019: Normal Sezon Ödülleri

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde bir normal sezonu daha geride bıraktık.

Açık konuşmak gerekirse… Son yılların en kötü durumdaki ligini izledik. Ekonomik problemler yüzünden gençlerle sahaya çıkan takımları da gördük, ligdeki durumları kesinleşince yabancılarını bırakmak zorunda kalan takımları da… Hoş, zaten işin nereye gittiği ligin sezona 15 takımla başlamasından belliydi.

Yine de ne olursa olsun, bu bizim ligimiz. Bu yüzden Eurohoops Fırın’ın yanlışları ve doğrularıyla bütün bu lig serüvenini ödüllendirme zamanı geldi! Hazırsanız, başlayalım!

Yılın Taraftarı: Banvit BK Taraftarı.

Bazen önemli olan sadece biraz destektir.

Sakarya, sezonun ikinci yarısında çok üzücü bir süreç yaşadı. Ekonomik problemler sebebiyle sahaya sadece genç oyuncularla çıkabildiler ve sonunda da lige veda ettiler.

Böyle üzücü bir olayın yaşanmasının birçok sorumlusu var. Türkiye basketbolu gelişecekse bu sorumluları iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Fakat aynı zamanda o mücadele eden genç oyuncuları da unutmamamız gerekiyordu. Sonuçta hiç yarışmacı olma şansları yok iken sahada sonuna kadar mücadele ettiler.

Banvit taraftarı da Bandırma’da oynanan maç öncesi bunu yaptı. O genç oyuncuları tribüne çağırdı ve “Gururlanın, VEFAkar mücadelenize şapka çıkarıyoruz” pankartı açarak çok anlamlı bir harekete imza attılar. O gençlerin mücadelesini unutmadılar.

Türk sporunda her gün fair-play’den uzak farklı farklı harekete şahit olunurken Banvit taraftarının böyle bir harekette bulunması çok anlamlıydı. Çünkü taraftarlık olgusu takımını desteklemekten önce insanlıktan gelir.

Dolayısıyla yılın taraftarı ödülü onlara gidiyor.