Erdem Özcan (Banses) : ‘’Banvit BK’nın Gençlerinden Büyük Mesaj’’
Erdem Özcan (Banses) : ‘’Banvit BK’nın Gençlerinden Büyük Mesaj’’

Bandırma yerel basının önde gelen haber sitelerinden olan banses.com’da Bandırma’nın duayen gazetecilerinden Erdem Özcan’ın kaleme aldığı yazı şu şekilde:

Banvit Basketbol Kulübü sadece bir Takım’dan ibaret olmadığını biliyoruz. Banvit Basketbol Kulübü bir okul.

3 ilçede yapılan sokak basketbolu sıradan bir şov programı değil eğitimin bir parçasıydı. Bandırma, Gönen ve Erdek’te yapılan sokak basketbolu ile basketbol mahallere kadar indi. Eğlence ve spor bir aradaydı. Amaç basketbolu sevdirmek kabiliyetli gençleri ortaya çıkarmak. Sonra Kara Ali Acar Kapalı Spor Salonu’nda yatılı bir okul gibi küçük yaştan itibaren eğitim veriliyor. A takımı yanında Banvit Kırmızı Basketbol Takımı, basketbol liginde başarıdan başarıya koşarken bir diğer genç takım olan Banvit BK Gelişim Takımı da şampiyon olarak Banvit’in adını tüm ülkeye duyurdu.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Basketbol Gençler Ligi’nde İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan Dörtlü Finali’nde Banvit Gençler Ligi Takımı, Anadolu Efes’i 91-68 mağlup ederek şampiyon olmuştu.

Banvit Basketbol Kulübü, Türk basketboluna yeni yetenekler kazandırıyordu. A Takımı, Banvit Kırmızı, Banvit BK Gelişim Takımı ve U 16 Gençler Takımı.

Sponsorluk bunun için isteniyordu. Kolay değildi bu büyük organizasyon. Buna rağmen Banvit BK yönetimi 25 yıldan beri bu zor organizasyonu başardı.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligine ikinci ligden gelen Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Basketbol Takımı’nın bile sponsoru varken Banvit beyaz et devi Brezilyalı şirketin “ben yokum” demesi kabul edilemez. “Lokman Hekim” Fethiye’de bir esnaf hastanesinin adı. Banvit AŞ ise beyaz etin önemli bir sanayi kolu. Sonunda yatırım; nezih bir spor kolu olan basketbol için, spor yapan gençler için ve elbet Türk Basketbolu için isteniyor.

Kara Ali Acar Spor Salonu’nda ''Şampiyon Banvit BK'' tezahüratları eşliğinde tüm taraftarların ayakta alkışladığı Banvit BK’nün Gençleri, Bandırma Vefa Tribünü’nün önünde zafer pozu verirlerken arkalarında afişte yazan ''GÖZLERİNİZ, KÂR VE DOLARDAN BAŞKA BİRAZ DA BU ŞAMPİYON GENÇLERİ GÖRSÜN'' yazısı söze gerek bırakmadı.