Basketbol Gençler Ligi Dörtlü Final Basın Toplantısı Düzenlendi
Basketbol Gençler Ligi Dörtlü Final Basın Toplantısı Düzenlendi

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun genç Türk basketbolcularının daha fazla süre almaları, inisiyatif kullanma becerilerini geliştirmeleri, oynama alışkanlığı kazanmaları ve yüksek mücadele atmosferinde profesyonel kariyerlerine hazırlanmaları amacıyla hayata geçirdiği Basketbol Gençler Ligi’nin Dörtlü Final basın toplantısı 9 Mayıs Perşembe günü, İstanbul’da gerçekleştirildi.

Crowne Plaza Florya’da düzenlenen toplantıda, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve TBF CEO’su Ömer Onan ile Türkiye Basketbol Federasyonu Yetkilileri, Dörtlü Final’de mücadele edecek Anadolu Efes, Banvit Basketbol, Fenerbahçe Beko ile Pınar Karşıyaka takımlarının yöneticileri, antrenörleri ve oyuncuları yer aldı.

Basketbol Gençler Ligi basın toplantısında 2018-2019 sezonunun istatistik liderleri ödüllerini aldı. Sayı ve top çalma kralı Burak Gözeneli (Türk Telekom), asist kralı Ömercan İlyasoğlu (Anadolu Efes), ribaunt kralı Alperen Şengün (Banvit Basketbol) ve blok kralı da Sadık Emir Kabaca (Banvit Basketbol) olurken, sporculara ödüllerini Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan takdim etti.

Ligde sezonun en iyi beşi ise Mert Akay (Darüşşafaka Basketbol), Mustafa Kurtuldum (Anadolu Efes), Efe Ergi Tırpancı (Fenerbahçe Beko), Ege Cem Sun (Beşiktaş) ve Alperen Şengün (Banvit Basketbol) seçilirken, ödüllerini TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım ile A Milli Erkek Takım Menajeri Kerem Tunçeri sundu.

Basketbol Gençler Ligi Dörtlü Final’inde ilk gün eşleşmelerinde antrenör ve oyuncu görüşleri şu şekilde:

Engin Kömeç (Banvit Basketbol BGL Takımı Başantrenörü) : “Bu organizasyonun oluşmasında emeği geçen TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu ve TBF Yönetim Kurulu’na teşekkür ediyorum. Tüm katılan sporcuları ve antrenörleri de ayrıca kutluyorum. Dörtlü Final’e kaldık ve Bandırma Kırmızı ile birlikte organizasyonda istediğimiz noktaya ulaştık. Dörtlü Final’in sonunda şampiyon olmak istiyoruz. Tüm takımlara başarılar dilerim.”

Eray Akyüz (Banvit Basketbol BGL Takımı Oyuncusu) : “Çok yoğun bir sezonu geride bıraktık ve Dörtlü Final’de bu çabamızın karşılığını almak istiyoruz. Bir aksilik olmazsa şampiyon olacağız. Burada Dörtlü Final’e kalan tüm takımlar başarılar diliyorum. Herkes elinden gelenin en iyisini yapacaktır.”

Sinan Erdem Spor Salonu’nda 10-11 Mayıs tarihleri arasında basketbolseverlerin ücretsiz olarak takip edebileceği Basketbol Gençler Ligi Dörtlü Final karşılaşmalarının programı şu şekilde:

10 Mayıs Cuma

18.00 Banvit Basketbol – Pınar Karşıyaka

20.30 Anadolu Efes – Fenerbahçe Beko

11 Mayıs Cumartesi

13.00 3.’lük - 4.’lük Müsabakası

16.00 Final Müsabakası