Erdem Özcan (Banses) : ‘’Banvit BK Harikalar Yaratıyor.’’
Erdem Özcan (Banses) : ‘’Banvit BK Harikalar Yaratıyor.’’

Bandırma yerel basının önde gelen haber sitelerinden olan banses.com’da Bandırma’nın duayen gazetecilerinden Erdem Özcan’ın kaleme aldığı yazı şu şekilde:

Avrupa basketbolunun 1 numaralı kupası olan Euroleague’in son Final-Four takımı Fenerbahçe Beko’yu 70-78’lik bir skorla adeta eze eze yenen Türk basketbolu ve Bandırma’nın gözbebeği Banvit Basketbol Takımı harikalar yaratmaya devam ediyor.

İşi ta baştan sıkı tutan başantrenör Hakan Demir takımını bir orkestra şefi gibi idare etti. Koç Demir kenardan, oyuncular çerden anlı- şanlı sarı-lacivert ekibe nefes aldırmadılar. Fenerbahçe 40 dakikada sadece 1-2 defa öne geçebildi. Kalan tüm sürelerde Banvit BK hep öndeydi. Öyle ki bir ara 10 sayı geriye düşen Banvit etkili hücumlarıyla 10 sayılık farkı eritip öne geçme başarısını gösterince Fenerbahçe pes etmekle kalmadı 3.5 yıldan beri ve 72 maçtır evinde yenilmezlik unvanını da kaybetti.

Bandırma’da yendiğimiz takımı İstanbul’da da yenen takımımız gerçekten büyük bir başarıya imza attı. Böylece play-off garantilendi. Zaten Banvit BK’nn olmadığı bir play-off maçları mutlaka çok zevksiz geçerdi. Hatırlayacak olursak ilk devredeki art arda mağlubiyetler sonunda düşme tehlikesi yaşanmıştı. Kurulduğu yıldan beri hiç böyle kötü sezon geçirmemişti. Gelen yeniyor giden yeniyordu. Kolları sıvayan efsane başkan Özkan Kılıç işe başantrenör değişikliğiyle başladı. Tabi Sportif Direktör Turgay Çataloluk ve Genel Menajer Turgay Zeytingözü de unutmayalım. Sonra 3 yeni oyuncu alındı.

Yönetim ne yapıyor ne ediyor hem ucuz hem de kaliteli oyuncu seçiminde tam isabet kaydediyor. İlk maçlardan itibaren takımda olan Perez ve Jordan Morgan yalnız kalıyordu. Ama sonra alınan Shelton Jr. ve Gary Neal yanında sakatlığı atlatan Tolga Geçim takımda yer alınca Banvit kendine geldi. Fenerbahçe karşısında 2 Amerikalı 1 Meksikalı(Perez) yanında tam 6 Türk oyuncusu yer aldı. Hepsi de skor üretti. Hele 9 sayı ile oynayan Şehmuz Hazer’in skor 28-28 iken turnikede kalabalık arasında koridor bulup smaç basket ünlü Koç Obradovic’i çok sinirlendirdi ve mola aldırdı. Tüm oyuncular çok dikkatli ve kendilerinden emin soğukkanlı maçın sonuna gelindiğinde adeta şov yaparken Fenerbahçe Beko taraftarlarından bile alkış aldı. Sanki bütün oyuncularımız yıllardan beri bir aradaymış gibi oturmuş bir takım olarak göz doldurdular; zevkle izlendiler.

Tebrikler Banvit BK. Büyük iş başardınız. Teşekkür ederiz.