Aynur Arıcan (Son Kurşun Gazetesi) : ‘’Banvit Basket Yaşayacaktır. Sonuna kadar yanındayız!’’
Aynur Arıcan (Son Kurşun Gazetesi) : ‘’Banvit Basket Yaşayacaktır. Sonuna kadar yanındayız!’’

BANVİT A.Ş. 15 Nisan tarihli Basın ve KAP açıklamasında, 2019-2020 sezonu itibari ile Kulüplerimize sponsorluk desteğini vermeyeceğini açıklamış.

BANVİT BASKETBOL KULÜPLERİ… BANVİT AŞ ve Görener Ailesinin bu kente 7’den 70’e hepimize armağanı oldu. Benim oğlum da çok kısa bir süre de olsa o potalara coşkuyla uzandı. Bandırma denince ilk akla gelen BANDIRMA BANVİT BASKET oldu yıllarca. Hangi şehre giderseniz gidin Bandırmalıyım dediğinizde size ilk sordukları BANVİT BASKET olur. O kadar bütünleşmiş ki Bandırma adıyla. Bu kentte. Gittiğim şehirlerde hangi yabancıyla tanışsam, BANVİT TAVUK FABRİKASI demedi bana, BANVİT BASKET dedi.

Kentin bunca sorunu varken düşündüğüm, hiçbir haber hiçbir açıklama beni bu kadar derinden yaralamadı desem abartmış olmam.

DOĞDU, BÜYÜDÜ, SINIRLARI AŞTI… BANVİT BASKETBOL KULLÜBÜYDÜ, KULÜPLERİ OLDU…

ŞİMDİ ÖLDÜRMEK ZAMANI MI?

BAZI ESERLER YÜZYILDA BİR GELİR, TIPKI SANAT ADAMLARI GİBİ VE ONLARIN YARATTIKLARI SANAT ESERLERİ GİBİ…

Yarın çok geç olur anlayamazsınız bile… emek ve alın teriyle yaratılan devasa eser yok olurken, bir kentin spor yaşamını da öldürür yok edersiniz.

BANVİT A.Ş.’nin ilk kurulduğu yıllarda bir elin parmakları kadar olan ilk işçilerinden biriydim.

-Gözlerim doldu şimdi- Görener ailesi… Vural amca, Gülgün teyze (Onlar kendilerine böyle hitap etmemizi isterdi) bizimle birlikte çalışır, bizimle birlikte sofraya otururlardı. Gerçek bir aile ortamı. İnanamayacağınız kadar işçi-patron ilişkisini aşmış insanlar. Ailemizdi, O zor şartlarda, buzhaneden buz kütlelerini asansörle indirirken buz kütlesinin bir ucundan da kendisi tutan bir patron. Fabrika sahibi.

BANVİT A.Ş. İŞÇİ-PATRON birlikteliği, emeği, alın terinin güzelliği ile büyüdü.

Bunu anlatıyorum; BANVİT BASKETBOL’un temellerinde de EMEK, İNANÇ ve ALINTERİ vardır. Bandırma’ya ve bölgeye, Türkiye’ye hizmet vardır.

BASKETBOL’un ipini çekmeye çalışmak mıdır bugün yapılan?

TEMELİNDE EMEK olan hiç birşeyi kolay kolay darağacına götüremezsiniz. Götürseniz de ömrünüzün sonuna kadar siz vicdanınızı sorgulayacak yüreğe sahip değilseniz de, vicdanınız sizi sorgular, uykularınız kaçar insanlığınız varsa.

Basın olarak da, insan olarak da sonuna kadar arkasında, yanındayız Banvit Basketbol Kulüplerinin.

BANVİT BASKET BANDIRMA’NINDIR, BANDIRMALININDIR.

BANVİT BASKET YAŞAYACAKTIR.