Banvit BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç : ‘’Hücumda istediğimiz ritmi bulamadık.’’
Banvit BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç : ‘’Hücumda istediğimiz ritmi bulamadık.’’

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu 12. Ve son hafta maçında Banvit, İstanbul’da konuk olduğu Anadolu Efes’e 78-69 mağlup oldu. Turuncu-Yeşilli Gençler bu sonuçla final grubu lider tamamlayarak play-off’lara yükseldi.

Banvit BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç ise şunlardan bahsetti : ‘’Öncelikle Anadolu Efes’i galibiyetinden dolayı kutlarım. İlk yarıda oyuna agresif başladık, öne de geçtik. Ama devamında savunmayı bıraktık. Final Grubu’nu galibiyet ile tamamlamak için iyi çalıştık ama yaklaşık iki haftalık arada konsantre olmak zor oldu. Anadolu Efes takımı daha konsantre oynadı bugün. Hücumda da iyi bir ritm bulamayınca istemediğimiz bir mağlubiyet aldık. Kaybettiğimiz için üzgünüz. Buradan çıkaracağımız çok dersler var. Buradan çıkardığımız derslerle çeyrek final ve final four’a daha iyi hazırlanacağız.’’ dedi.

Atakan Erdek ise şunları söyledi : ‘’Kazanmak istediğimiz bir mücadeleydi. Maça da iyi başlamıştık ama sonunu getiremedik. Final Four’a gitmeden önce grubumuzu galibiyet ile kapatmak istiyorduk ama olmadı. Üzgünüz.’’ dedi.