TBF CEO'su Ömer Onan : ‘’Bu takımın devam etmesi için biz her şeyi yapacağız.’’
TBF CEO'su Ömer Onan : ‘’Bu takımın devam etmesi için biz her şeyi yapacağız.’’

TBF CEO'su Ömer Onan Milliyet Gazetesi'nde Ümit Avcı'ya açıklamalarda bulundu.

TBF CEO’su Ömer Onan, ekonomik sıkıntılar nedeniyle kulüplerin düştükleri durumlara değindi, “Yeni sezondan itibaren mali kriterler hayata geçecek. Artık kulüplerin federasyona verdiği sözler değil, taahhütlerle işler yürüyecek” dedi.

Banvit şirketinin basketbol sponsorluğundan çekilmesini açıklaması, başta Sakarya olmak üzere kulüplerin yaşadıkları ekonomik sıkıntı gündeme otururken, Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan, fikirlerini Milliyet’e anlattı, sıkıntıların sürpriz olmadığını ve kulüplerle birlikte bunları aşacaklarını açıkladı.

Ömer Onan, Banvit’in ciddi bir basketbol operasyonunun altına imza atan bir kulüp olduğunu belirterek, “Ben 4 ay önce Banvit’in Lübnanlı CEO’suyla toplantı yaptım ve kararın yanlış olduğunu anlattım. Banvit markasına basketbolun kazandırdığı değer var. Siz buna rağmen basketbolu yok sayarsanız, Türkiye’deki basketbol severler de sizi yok sayabilir. Şirketin devam etmesini istiyoruz ama herkesi yok sayarlarsa, bu takımın devam etmesi için biz her şeyi yapacağız. Şunu herkes bilsin; biz kimin sıkıntısı varsa yanlarında olmak istiyoruz. Kısa süre içinde gidip, Balıkesir ve Bandırma’da belediye başkanlarıyla, Balıkesir Valisi ile görüşmeler de yapacağız.” dedi.