Hakan Demir : ''Takım olarak oynadık, takım olarak mücadele ettik, takım olarak kazandık.''
Hakan Demir : ''Takım olarak oynadık, takım olarak mücadele ettik, takım olarak kazandık.''

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 27.hafta maçında Banvit BK, Bandırma’da konuk ettiği Beşiktaş Sompo Japan’ı 76-67 mağlup ederek play-off yolunda önemli bir galibiyet elde etti.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit BK Başantrenörü Hakan Demir şunlardan bahsetti : ''Tüm takımımı tebrik ediyorum. Banvit Basketbol Kulübü burada her zaman güzel bir basketbol atmosferi yaratıyorlar. Kaybedildiği zaman bile rakiplerin tebrik edildiği, kazandıldığı zaman da hep beraber sevinen bir ortam var. Çok güzel başlayan bir basketbol atmosferi vardı. Ama sonrasında istenmeyen olaylar yaşandı. Bunun sonucunda da görevliler deplasman seyirci bölümünün boşaltılmasına karar verdi. Bu tür istenmeyen olayların sporumuzda artık olmaması gerekiyor. Kazanılan takımın kutlandığı, kaybedenin tebrik edildiği bir ortam olması lazım.

Maça gelecek olursak ise iyi oynadık. Özellikle ilk yarı çok iyi savunma yaptık. İkinci yarı zaman zaman ritmimiz düşse de kenardan gelen oyuncularımızın da katkısıyla iyi bir galibiyet aldık. Takım olarak oynadık, takım olarak mücadele ettik, takım olarak kazandık. Bundan sonrası için de play-off için bir yer ve dört takım mücadele ediyor. Bizde bunun için mücadeleye devam edeceğiz.'' dedi.

Rıdvan Öncel ise şunları söyledi : ''Kazanmamız gereken bir maçtı. Play-off yolunda çok önemli bir maçtı. Bütün hafta boyunca çok iyi hazırlandık. Kazandığımız için mutluyuz.'' dedi.