Basketfaul : ‘’Türk Basketbolu'nun gözü Banvit'te’’
Basketfaul : ‘’Türk Basketbolu'nun gözü Banvit'te’’

Türkiye’nin önde gelen basketbol sitelerinden basketfaul.com’da bugün çıkan haber şu şekilde:

Banvit üst yönetiminin basketbola yatırımını kesmesi her ne kadar, tahmin edilen ve beklenen bir karar olsa da basketbol camiasını çok üzdü.

Her kategorideki milli takımlara son 10 yılda 60'tan fazla oyuncu veren Banvit organizasyonu, Türk Basketbolu'nda yeri doldurulamaz bir oluşumdur.

Banvit'in çatısı altındaki yönetim, teknik kadro ve oyuncular başka kulüplerde kariyerlerini sürdürebilirler ancak Banvit devam edemeyecek olursa, çok önemli bir organizasyonu kaybetmiş oluruz.

Ülke ekonomisindeki sorunlar içinde bulunduğumuz sezon içinde sponsorların spora yaklaşımını olumsuz yönde etkiledi ve kulüplere sponsor desteği azaldı. Buna rağmen Bandırma Kırmızı ile birlikte yaşamını sağlıklı olarak sürdürebilmesi için Euroleague kulüplerimizdeki bir ya da iki oyuncunun transfer ücreti kadar bir gereksinimi bulunan Banvit için bir formül bulunacağı konusunda ümitlerimizi koruyoruz.

"Keşke 3 Banvit daha olsa" diyen TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu'nun da bir çözüm bulunması için elinden geleni yapacağından kuşkumuz hiç yok.

Bir önemli nokta da bulunması halinde sponsorun Bandırma'daki düzeni başka bir kente taşımadan yerinde devam ettirmesidir. Özellikle altyapı oyuncuları için büyük kentler ulaşım nedeniyle zaman kaybıdır, sosyal etkinlikleri ile dikkat dağıtıcıdır. Bandırma gibi küçük bir ilçe altyapı oyuncuları için çok daha uygundur.

Gelişmeleri hep birlikte takip edeceğiz. Umarız herkesin mutlu olacağı bir çözüme kısa sürede ulaşılır.