Erdem Özcan (Banses) : ‘’Banvit BK Harikalar Yaratıyor.’’
Erdem Özcan (Banses) : ‘’Banvit BK Harikalar Yaratıyor.’’

Bandırma yerel basının önde gele haber sitelerinden olan banses.com’da Bandırma’nın duayen gazetecilerinden Erdem Özcan’ın kaleme aldığı yazı şu şekilde:

Pazar günü İstanbul’da Darüşşafaka Tekfen ile oynanan ve Banvit’in 89-82 galibiyetiyle biten maç bize, “Banvit bitti demeden bitmez” sözünü hatırlattı.

Gerçekten ligin iddialı takımlarından Avrupa Lig takımı Darüşşafaka Tekfen, Banvit’le oynadığı maçın son periyoduna kadar maçın büyük bölümünü önde götürüyordu ve kazanacağından emin gözüküyordu. Ama işte dediğim gibi maçın sonunda baktılar ki son sözü Banvit söylemiş, “Banvit bitti demeden bitmez” demiş maçı Bandırmalı Banvit kazanmıştı… Özellikle 26 sayı ile oynayan Meksikalı Alex Perez ve 22 sayısı olan Amerikalı Shelton art arda üçlüklerinden bunalan Banvit eski başantrenörü Selçuk Ernak sık sık aldığı molalar da Darüşşafaka’yı kurtaramadı.

Vefakar ve fedakar taraftarlar da Banvit’i yalnız bırakmadı. Ayhan Şahenk Spor Salonu “Banvit” sesleriyle çınlarken Banvit harikalar yaratmaya başladı. Büyük bölümünde 10-13 sayı geriden gelen Banvit önce bu farkı kapattı sonra da öne geçtiği zaman artık ev sahibi ekibin yapacağı bir şey kalmamıştı. Banvit bunu isabetli dış atışlarına borçluydu. Koç Hakan Demir oyunu çok iyi okuduğu belli oluyordu. Özellikle maçın son 5 dakikasında isabetli üçlük atışlara öncelik tanınınca 12 sayılık farkı kapatıp öne geçmemiz galibiyette etkili oldu. Yabancı oyuncuların yanında Türk oyuncuları Tolga Geçim, Rıdvan Öncel, Şehmuz Hazer, Ragıp Berke, 11 sayı ile oynayan ve Tolga ile kritik anlarda yaptıkları basketlerle arkadaşlarına büyük destek veren İsmail Cem Ulusoy galibiyette önemli katkıları oldu. Bitime 2 dakika kala özellikle Daçkanın 15 sayı ile oynayan Türk oyuncusu Kartal Özmızrak’ın etkili hücumlarına rağmen 78-83 öne geçmeyi başaran Banvit rakibine hızlı ve enerjik oyunuyla göz açtırmayınca çok kıymetli bir galibiyet alarak Bandırma’ya döndü.

İlk yarıda aldığı seri mağlubiyetlerle “küme mi“ düşecek sorularının sorulduğu günlerden bugünlere Başkan Özkan Kılıç’ın aldığı önlemlerin başında gelen başantrenör değişikliği ve 2 yeni oyuncunun katkılarıyla şimdi

bugün play-off hesapları yapılıyorsa başarının önemi herhalde daha iyi anlaşılacak.