Hakan Demir : ''İlk yarısını bizim, ikinci yarısının ise Galatasaray’ın oynadığı bir maç oldu.”
Hakan Demir : ''İlk yarısını bizim, ikinci yarısının ise Galatasaray’ın oynadığı bir maç oldu.”
 

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 25. hafta maçında Banvit BK, Bandırma’da konuk ettiği Galatasaray Doğa Sigorta’ya 75-80 mağlup oldu.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit BK Başantrenörü Hakan Demir şunları söyledi : ''İlk yarısını çok iyi oynadığımız bir maçtı. 3.periyotta biraz yorgunluk diyebileceğim bir durgunlukla başlamamız ve Galatasaray’ın maçı tekrar kafa kafaya getirmesini sağladı. 3.periyott öne geçtiler ama biz tekrar mücadeleye devam ettik. Netice olarak  baktığımızda dar bir kadro ile mücadele etmek durumundayız. Galatasaray’ın geniş kadrosu ve kenardan gelen oyuncularının da katkı sağlamasıyla rotasyonlarını genişletme şansları oldu. Biz ise yeterince bu şansa ulaşamadık. Maçın sonunda onların daha diri kaldığını ve bizim daha yorgun maçı bitirdiğimizi düşünüyorum. Bazı oyuncularımız kenardan gelip yeterince verim veremediler. Bunların düzelmesi lazım. Sonuç olarak baktığımızda Galatasaray Doğa Sigorta gibi kaliteli bir kadroyla maçın sonuna kadar üç yabancı ile mücadele ettik. İlk yarısını bizim ikinci yarısını ise onların iyi oynadığı bir maç oldu ama sonuçta kazanan Galatasaray oldu. Onları tebrik ederim. Bizde aynı şekilde mücadeleye devam edeceğiz.” dedi.

Rıdvan Öncel ise şunları söyledi : ''Bütün hafta boyunca bu maç için hazırlanmıştık. Ancak yaptığımız basit top kayıplarından dolayı maçı kaybettik. Bunun için üzgünüz.'' dedi.