Banvit BGL Başantrenörü Engin Kömeç : ''Tüm oyuncularımı ve teknik heyetimi kutluyorum.''
Banvit BGL Başantrenörü Engin Kömeç : ''Tüm oyuncularımı ve teknik heyetimi kutluyorum.''

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu 11. hafta maçında Banvit, Bandırma’da konuk ettiği Fenerbahçe Beko’yu 87-65 mağlup ederek final grubunda üst üste on birinci maçından da galibiyetle ayrılarak l‪iderliğini sürdürdü.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısından Banvit BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç şunları söyledi : ''Öncelikle her zaman yaptığım gibi sözlerime Fenerbahçe Beko Gelişim Takımını mücadelelerinden dolayı kutlayarak başlamak istiyorum. Sonrasında gerçekten ilk günden bugüne değerlendirme yaptığımızda her gün daha iyi bir performans ortaya koyan, adı üstünde Gelişim Ligi her gün kendini geliştiren, her maçı kendini geliştirmesi için yeni bir şans olarak gören tüm oyuncularıma ve teknik ekibe bu güzel geçen sezon ve final grubunu da birinci olarak tamamladığımız için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepsiyle de ayrı ayrı gurur duyuyorum. Bununla birlikte maça gelirsek geçtiğimiz hafta Fenerbahçe'nin Pınar Karşıyaka mağlubiyeti ile grubumuzu birinci olarak bitirmeyi garantiledik. Sekizinci takım ile karşılaşmayı bekleyeceğiz.

en bugün oyuncularımıza dediğim gibi her maç yeni bir şans her maç yeni bir fırsat ve bu fırsatı da oyuncularım çok iyi değerlendirdi. Hasta ve sakat olan oyuncularımız vardı. Herkes elinden gelenin en iyisini yaptı. En iyi yaptığımız işi yaptık. Bugün dışarıdan da daha özgüvenli oynayarak içeriden de bulduğumuz sayılarla maçı kazandık. Tüm oyuncularımı göstermiş oldukları mücadeleden dolayı kutluyorum. Artık final grubunda son bir maçımız kaldı. O maçımızı da aynı konsantrasyon ile aynı istek ve arzu ile oynayıp final grubunu tamamlayıp ligin sonunda hedeflediğimiz yerde şampiyonluk kupasını kaldırmak istiyoruz. Kulübümüze ve oyuncularımıza da çok yakışacağını düşünüyorum. Şampiyonluk yolunda bir adımı daha aştık hergün biraz daha yaklaşıyoruz. Takımımıza ve Fenerbahçe gelişim takımına kalan maçlarda başarılar diliyorum.'' dedi.

Bugün iyi bir performans gösteren Hakan Sayılı ise şunları söyledi : ''Grupta birinci olmayı garantilesek te rehabete kapılmayıp önemli bir galibiyet aldık. Takım arkadaşlarımı bu galibiyetten dolayı kutluyorum.'' dedi.