Lider Banvit'in Gençlerinde Hedef Final Grubunda Galibiyet Serisini Sürdürmek
Lider Banvit'in Gençlerinde Hedef Final Grubunda Galibiyet Serisini Sürdürmek

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu 11. hafta karşılaşmasında Banvit, 6 Nisan Cumartesi günü saat 12.30’da Bandırma’da Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu’nda Fenerbahçe Beko’yu konuk edecek.

Bu sezon çıktığı 18 maçın 17’sini kazanıp normal sezon grubunu lider olarak tamamlayan, bu başarılı performansını final grubunda da sürdürerek, liderliği garantileyen Banvit’in gençleri, Basketbol Gençler Ligi Final Grubu on birinci hafta müsabakasında 06 Nisan Cumartesi günü saat 12.30’da Bandırma’da Banvit Kara Ali Spor Salonu’nda Gelişim Koleji’ne konuk olacak. Mücadeleyi Kerem Baki, Ercan Bozdoğan, Barış Burak Durmuş hakem üçlüsü yönetecek.

Banvit’li gençler final grubunda geçtiğimiz hafta Bandırma’da konuk ettiği Tofaş’ı 91 - 70 mağlup ederek, final grubunu lider olarak bitirmeyi garantilerken; Fenerbahçe Beko ise İzmir’de konuk olduğu Pınar Karşıyaka’ya 78 - 54’lük skor ile mağlup oldu. Banvit’in gençleri bu maçı da kazanarak liderliğini sürdürdüğü final grubundaki galibiyet serisine bir yenisini daha eklemek istiyor.

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu’nda 11. hafta karşılaşmalarının programı şu şekilde;

 

 

06 Nisan 2019, Cumartesi

12.30

Banvit BK  – Fenerbahçe Beko

Kara Ali Acar SS

13.00

TED Ankara Kolejliler – Türk Telekom

Rüştü Yüce SS

14.00

İstanbul BBSK – TAC NEF

Cebeci SS

       

 

07 Nisan 2019, Pazar

 

16.00            Beşiktaş – Gelişim Koleji

Süleyman Seba SS

16.00            Darüşşafaka Basketbol – Tofaş

Ayhan Şahenk SS

17.30            Pınar Karşıyaka – Anadolu Efes

M.Kemal Atatürk SS