Banvit BGL Başantrenörü Engin Kömeç : ''Her geçen gün daha güzel basketbol oynuyoruz.''
Banvit BGL Başantrenörü Engin Kömeç : ''Her geçen gün daha güzel basketbol oynuyoruz.''

Bandırma’da konuk ettiği Tofaş’ı 91-70 mağlup ederek final grubunda üst üste onuncu maçından da galibiyetle ayrılarak l‪i‬derliğini sürdürdü.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit BGL Takımı Başantrenörğ Engin Kömeç : ''Bende sözlerime Tofaş Gelişim takımını mücadelelerinden dolayı kutluyarak başlamak istiyorum. Tofaş takımı Banvit organizasyonu gibi çok saygı duyduğumuz ve yıllardan beri de Türk basketboluna çok büyük katkı sağlayan bir takım. Bu lige de renk kattığını düşünüyorum. Sahada da iyi mücadele ettiklerini düşünüyorum. Hastalık, sakatlık ve özel durumlardan dolayı eksik oyuncularımız vardı. Bugün eksik olmamız ve dar bir rotasyona sahip olmamıza rağmen oyuncularımızın hepsi çift kişilik oynayarak sahada da çok iyi şekilde mücadele ederek çok önemli bir maçtan kendi evimizde galibiyet çıkardık.

Artık final grubunun sonuna yaklaşıyoruz. Ben sezon başından bu zamana kadar değerlendirdiğimde, çok daha iyi basketbol oynuyoruz. Savunmada bir çok prensibimizi oturttuk. Hücumda da daha kollektif bir basketbol oynadığımızı düşünüyorum. Şampiyonluk yolunda bir adımı daha aştık. Final grubunda artık kalan sadece iki maçımız var. Sahada mücadele eden, rotasyonda olup kenardan sahaya girerek oyuna katkı sağlayan tüm oyuncularımı canı gönülden kutluyorum. Şampiyonluk yolunda onlara kalan maçlarda başarılar diliyorum. Teknik ekibimi de galibiyetten dolayı kutluyorum.'' dedi.

Önder Atun ise şunları söyledi : ''Rakip takımı mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. İyi mücadele ettiler. Sakat arkadaşlarımız var en yakın zamanda sakatlıkları iyileşerek aramıza dönmelerini diliyorum. Eksik olmamıza rağmen arkadaşlarımızla iyi mücadele ettik. Birbirimize iyi bir şekilde kenetlendik ve şampiyonluğa odaklandık. Geri kalan maçlarımızı da sezon boyunca geçirdiğimiz gibi en iyi şekilde geçireceğimizi umut ediyorum.'' dedi.