Banvit BGL Başantrenörü Engin Kömeç : ‘’Boyalı alanı etkili kullandık.’’
Banvit BGL Başantrenörü Engin Kömeç : ‘’Boyalı alanı etkili kullandık.’’

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu 9. hafta maçında Banvit, İzmir’de konuk olduğu Gelişim Koleji’ni 60-87 mağlup ederek final grubunda üst üste dokuzuncu maçından da galibiyetle ayrılarak liderliğini sürdürdü.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç şu değerlendirmelerde bulundu : ‘’Öncelikle Gelişim Koleji Basketbol genç takımını mücadelesinden dolayı kutluyorum. Maça istediğimiz gibi başladık. Biraz uzun oyuncularımıza alan savunması ile kapanmalarına da dış atışlarda bulduğumuz atışlarla daha özgüvenli oynayarak açıkçası çember altında 64 sayı bulduk. Biz onların alan savunması ile bizi dışarıya püskürtmelerine rağmen oynadığımız hücumlarda topu içeriye indirmeye odaklandık ve en iyi yaptığımız işi yaptık. Final grubunun artık sonuna yaklaşıyoruz. Şampiyonluk yolunda bir adımı daha aştık.’’ dedi.

Alperen Şengün ise şunları söyledi : ‘’Öncelikle rakip takımı tebrik ediyorum. Çok iyi mücadele ettiler. Takım olarak iyi bir hava yakaladık ve o havada ilerliyoruz. Bugün de çok iyi bir galibiyet aldık. Takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum.’’ dedi.