Bandırma Manşet : “Basketbolda Ulusal Marka Olduk”
Bandırma Manşet : “Basketbolda Ulusal Marka Olduk”

Yıldız Erkekler Basketbol Türkiye Yarı Finalleri Aydın Kuşadası’nda yapıldı. Bandırma Ortaokulu grupta tüm takımları yenerek 1-4 Mayıs tarihlerinde Karabük İlinde yapılacak Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkı elde etti.

8 ilin temsilcisinin katılacağı turnuvada Bandırma Ortaokulu Yıldız Erkekler Türkiye şampiyonluğunu hedefliyor.

Bandırma Ortaokulu Yıldız Erkekler yarı finalde özel Mersin Bahçeşehir Koleji’ni 103-68, Özel Mef Ortaokulu’nu 91-78, Özel İzmir Rota Koleji’ni 94-69, finalde ise Özel Antakya Başarı Ortaokulu’nu 71-47 yenerek büyük bir başarı kazandı.

Oyuncuları Banvit Basketbol Kulübü altyapısı sporcularından oluşan Bandırma Ortaokulu yıldız erkekler takımının koçluğunu ise Ali Yıldırım üstleniyor.

Bandırma Ortaokulu yıldız erkekler takımı okul koordinatörü Elvan Öztürk, Aydın Kuşadası’nda oynanan yıldız erkekler basketbol grup finallerinde etkin bir mücadele sonrası turnuvada tüm rakiplerini yenerek Karabük’te yapılacak Türkiye Şampiyonası’nda Bandırma temsilcisi olarak şampiyonluğa en yakın takım olduklarının altını çizerek bu noktaya gelmelerinde kendilerine büyük destek veren Banvit Basketbol Kulübü’ne teşekkür ettiklerini açıkladı.