Banvit BGL Başantrenörü Engin Kömeç : ''Yoğun programda iyi bir galibiyet elde ettik.''
Banvit BGL Başantrenörü Engin Kömeç : ''Yoğun programda iyi bir galibiyet elde ettik.''

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu 8. hafta maçında Banvit, Bandırma’da konuk ettiği Türk Telekom’u 116-82 mağlup ederek final grubunda üst üste sekizinci maçından da galibiyetle ayrılarak l‪i‬derliğini sürdürdü.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit Gelişim Takımı Başantrenörü Engin Kömeç şunları söyledi : ''Öncelikle yine her zamanki gibi sözlerime Türk Telekom Gelişim takımını mücadelesinden dolayı tebrik ederek başlamak istiyorum. Maça hem hücumda hem savunmada istediğimiz gibi başladık. Savunmada agrasif savunmamızla hücumda da yakalağımız ritimle ve dış atışlarla bulduğumuz yüzdelerle maçı kopardık. Çok zorlu bir maratondayız.

Dün oyuncularımız Bandırma Kırmızı takımı olarak zor bir maç yaptılar. Bugünde maçımız vardı. Hafta ortası ise Gelişim Koleji'ne konuk olacağız. Devamında Manisa ile Cumartesi günü deplasmanda maçımız var. Bu yoğun programda bugün bazı oyuncularımızı dinlendirdik ve diğer oyuncularımızı da rotasyonda değerlendirdik. Bu oyuncularımızın da aldıkları sürelerini iyi değerlemdirmeleri bizi ayrıca mutlu etti. Bununla birlikte bir önemli galibiyet daha aldığımız için ve daha iyi bir basketbol ortaya koyduğumuz için çok mutluyuz.

Türk Telekom takımı da organizasyon olarak çok değerli bir takım. Onların da sakat oyuncularının olduğunu biliyoruz. Umarım onların da sakat oyuncuları bir an önce iyileşir ve sahalara döner. Onlara da kalan maçlarında başarılar diliyorum. Tüm teknik ekinimiz ve oyuncularımızı da tebrik ediyorum. Kalan maçlarımızda da aynı güzel bir oyun ortaya koyarak ligin sonunda hedeflediğimiz yerde olup şampiyonluğu göğüslemek istiyoruz.'' dedi.

Furkan Haltalı ise maç ile ilgili görüşlerini şu şekilde söyledi : ''Öncelikle konuk ekip Türk Telekom'u tebrik ederim. İlk yarıya güzel başladık, maçıda güzel bitirdik. Tüm takım arkadaşlarımı tebrik ederim.'' dedi.