Banvit BK Başantrenörü Hakan Demir : ''Savunmamızla zor bir oyunu kolaya çevirdik.''
Banvit BK Başantrenörü Hakan Demir : ''Savunmamızla zor bir oyunu kolaya çevirdik.''

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 23. hafta maçında Banvit BK, Bandırma’da konuk ettiği İstanbul BBSK’yı 95 – 63 mağlup etti.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit BK Başantrenörü Hakan Demir şu değerlendirmelerde bulundu : ''Uzun zamandır bir yabancı oyuncumuzun sakatlığından dolayı ondan faydalanamıyoruz. Maçın içerisinde Gary Neal geçen haftada oynayamamıştı. Yani üç yabancıyla oynamıştık. Bugün de oynayabilecek gibi görünüyordu fakat ilk periyot oynayamayacağını görünce yine geçen hafta oynadığımız gibi maçı üç yabancıyla oynadık. Oyuncularımızı tebrik ederim. Gerçekten zor bir maçı kolaya çevirdiler. Yaptıkları savunmayla ve beraber oynama ruhuyla zor bir maçı kolaya çevirdiler. Çünkü İstanbul BBSK son galibiyetleriyle iyi bir takım olduğunu gösterdi. İyi bir ritim yakalamışlardı ama o direnci maçın içerisinde kırdık. Dolayısıyla takımımı tebrik ediyorum. En kısa zamanda da daha sağlıklı bir şekilde hep beraber oynamaya devam edeceğimizi düşünüyorum.'' dedi.

Rıdvan Öncel ise şunları söyledi : ''Zor bir maç olacağını biliyorduk. Ama maç içerisindeki hamlelerimiz ve ekstra enerjili savunmamız ile etkili bir oyun ortaya koyduk. İyi bir galibiyet elde ettiğimizi düşünüyorum.'' dedi.