Banvit BGL Başantrenörü Engin Kömeç : ''Oyuncularımla gurur duyuyorum.''
Banvit BGL Başantrenörü Engin Kömeç : ''Oyuncularımla gurur duyuyorum.''

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu 6. hafta maçında Banvit, Bandırma’da konuk ettiği Anadolu Efes’i 81 – 52 mağlup ederek final grubunda üst üste altıncı maçından da galibiyetle ayrılarak liderliğini sürdürdü.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç şu değerlendirmelerde bulundu : ''Her zamanki gibi sözlerime Anadolu Efes takımını mücadelesinden dolayı kutlayarak başlamak istiyorum. Bizim takıma da ayrı bir parantez açmak istiyorum. Oynadıkları basketbolla hepsiyle ayrı ayrı gurur duyuyorum. Göstermiş oldukları mücadeleden, sahada sergiledikleri savaştan dolayı ve oynadıkları basketboldan zevk alarak herkese de iyi bir basketbol izlettiklerini düşünüyorum. Onlar bizim Kulübümüzün en büyük gelecekleri. Zaten çok büyük sorumluluk alarak çok genç yaşlarında İkinci Ligde ciddi süreler ve ciddi roller alan oyuncular. Burada da rollerini benimseyerek ligi de domine ederek iyi bir basketbol oynayarak ve şampiyonluğun da en büyük adayı olduğumuzu göstermiş olduk. Kendi evimizde de net bir galibiyet aldık. Anadolu Efes ve Fenerbahçe ile ligin en değerli takımlarından. Anadolu Efes de başka bir şampiyon takım adayı. Onların da oynadıkları basketbolu küçümsemedik. Net bir galibiyet aldık. Bence bu son iki maçla beraber şampiyonluğun en büyük adayı olduğumuzu gösterdik. Hepsiyle ayrı ayrı gurur duyuyorum. Umarım aynı basketbolu arttırarak ve geliştirerek sahada oynarız ve ligin sonunda da şampiyonluğu göğüsleriz.'' dedi.

Sadık Emir Kabaca ise şunları söyledi : ''Maç boyunca istediğimiz agresiflikte oynadık. Takım arkadaşlarımı da mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum.'' dedi.