Banvit BGL Başantrenörü Engin Kömeç : ''Zorlu bir deplasmanda iyi bir galibiyet elde ettik.''
Banvit BGL Başantrenörü Engin Kömeç : ''Zorlu bir deplasmanda iyi bir galibiyet elde ettik.''

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu 5. hafta erteleme maçında Banvit, İstanbul’da konuk olduğu Fenerbahçe Beko'yu 57-73 mağlup ederek final grubunda üst üste beşinci maçından da galibiyetle ayrılarak liderliğini sürdürdü.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç şu değerlendirmelerde bulundu : ''Her iki takımı da mücadelesinden dolayı tebrik ediyorum. Keyifli bir mücadeleydi. Biz maçın içerisinde kaldık. İyi bir performans oynayarak iyi bir mesaj verdiğimizi düşünüyorum.'' dedi. ''Bende sözlerime her iki takım için verdikleri mücadeleden dolayı tebrik ederek başlamak istiyorum. Burası zor bir deplasman. Zor olacağını da biliyorduk. Çünkü ertelenen bir maç, ardından Cumartesi günü evimizde Anadolu Efes ile oynayacağız. Hemen devamında çocuklarımız Pazar günü Bandırma Kırmızı ile lig mücadelesi oynayacaklar. Zorlu bir haftadayız. Bunun bilincinde olarak oynadık. Aradaki farkın kapanması ile birlikte üçüncü çeyrekte geri dönmelerine rağmen oyuncularımız tekrar bir reaksiyon gösterdiler ve hücumdaki ritmimiz ile iyi bir galibiyet elde ettik. Biz de hedefimiz olan şampiyonluk ile burada aldığımız galibiyet ile iyi bir mesaj verdiğimizi düşünüyoruz.'' dedi.

Bugün başarılı bir performans göstererek iyi bir oyun oynayan Eray Akyüz ise şunları söyledi : ''Bugün iyi bir mücadele oldu. Her iki takımı da mücadelesinden ve oynadığı oyundan dolayı tebrik ediyorum. İyi bir galibiyet alarak herkese bir mesaj verdik. Bu performansımızı bundan sonraki maçlarımızda da sürdürmeliyiz.'' dedi.