Banvit BK Başantrenörü Hakan Demir : ''Bugün kararlı olamadık.''
Banvit BK Başantrenörü Hakan Demir : ''Bugün kararlı olamadık.''

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 17. hafta maçında Banvit, Bandırma’da konuk ettiği Gaziantep Basketbol’a 74 – 82 mağlup olarak ligde dört maç sonra mağlup oldu.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit BK Başantrenörü Hakan Demir şu değerlendirmelerde bulundu : ''Öncelikle Gaziantep Basketbol'u tebrik ederim. Çok kararlı oynadılar. Daha önceki maçlarımızda da kötü başlayarak iyiye çevirdiğimiz maçlar vardı ama bu maçta Gaziantep'in kararlı oluşundan dolayı geri dönemedik. Bundan dolayı Gaziantep Basketbol'u tebrik ederim. Bizim daha üst sıralarda yer alabilmemiz için bu maç fırsattı. Ama maalesef bunu kullanamadık. Bu yüzden daha çok çalışarak, daha önemli bunu telafi edecek maçları kazanırsak play-off'lardan bahsetmemiz gerekiyor. Dolayısıyla Ligde ve Avrupa'da üst üste 8 maç kazanan bir takım var burada. Onların bu performansı takdire şayan. Ama bugün kötü bir performans sergilediler. Bunların üstüsünden gelebilmemiz için daha çok zamana ihtiyacımız var. Ligde verilen arayı iyi değerlendirmemiz lazım.'' dedi.

Banvit'in Amerikalı yıldız skorer oyuncusu Gary Neal ise şunları söyledi : ''Çok iyi oynadılar. Erken öne geçtikleri için bütün maç boyunca arkadan kovalamak zorunda kaldık. Pozitif kalarak diğer maçlarımıza odaklanmaya çalışacağız.'' dedi.