Banvit BK Efsane Koç Aydın Örs'ü Misafir Etti
Banvit BK Efsane Koç Aydın Örs'ü Misafir Etti

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi’nde yoğun mesai harcayan Banvit Basketbol Kulübü, Türk Basketbolunun duayen isimlerinden, Anadolu Efes, Fenerbahçe ve A Milli Basketbol Takımımızın efsane koçu Aydın Örs’ü ağırladı.

Türk sporuna Kulüpler düzeyinde ilk Avrupa Şampiyonluğu kupasını getiren, A Milli Basketbol Takımımız ile Avrupa Şampiyonası finali oynama başarısı gösteren ve Türk Basketbol tarihinin efsane ismi Aydın Örs üç gün boyunca Banvit Basketbol Kulübü’nün misafiri oldu. Geçtiğimiz Çarşamba günü Kulübümüzün FIBA Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı ve 96-88 kazandığı Sidigas Avellino maçını tribünde takip ettikten sonra ziyaretini A Takım, Bandırma Kırmızı ve altyapı takımlarımızın antrenmanlarını izleyerek sürdürdü.

Son olarak bugün oynanan Banvit – Detay Spor U13 altyapı hazırlık karşılaşmasını izleyen Aydın Örs, Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç, Başantrenör Hakan Demir ve Bandırma Vefa Tribünü taraftarları ile birlikte yerel basınla bir araya geldi.

Sohbet havasında geçen toplantıda ilk olarak konuşan Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç şunları söyledi : ‘‘Sözlerime bugün burada davetimize icabet eden Bandırma yerel basınını Ulusal alana taşıyan değerli basın mensubu arkadaşlarım ve abilerime geldikleri için teşekkür ederek başlamak istiyorum. Ayrıca yine burada dünyanın en güzel tarafı olarak nitelendirdiğimiz Bandırma Vefa Tribünü’nün değerli temsilcileri bulunuyor. Bugün bir basın açıklamasından ziyade iki gündür misafirimiz olan değerli Aydın Abimiz var. Kulübümüzün kurulduğu günden bu yana rahmetli Batur Abi ve Önder Abi ile birlikte bizi hiç yalnız bırakmadılar. Şu anda takımımızın başantrenörlük görevinde bulunan Hakan Demir’in de bir dönem yardımcılığını yaptığı Aydın Abi, çıkışa geçtiğimiz şu günlerde hem maçlarımızı izlemek hem de medar-ı iftiharımız olan altyapımızı yerinden takip etmek için bizlerle bir aradadır. Bugünkü asıl amacımız bir basın açıklaması yapmaktan ziyade siz değerli basın mensuplarını Aydın Abimiz ve Hakan hocamız ile birlikte bir araya getirip daha da yakınlaştırmak.’’ dedi.

Sonrasında ise sözü alan Türk Basketbolunun efsane ismi Aydın Örs şunları söyledi : ‘‘Uzun yıllardır böyle kalabalık bir basın mensubunun önüne çıkmamıştım. Ben de sevgili Başkan Özkan Kılıç ile değerli Banvit Basketbol Ailesinin misafiri olmaktan dolayı çok mutluyum. Kendimi bu ailenin bir ferdi olarak görüyorum. Bu Kulübün kurulduğu ilk günden bugüne gelen süreci yakından bilen biri olarak Türk Basketboluna vermiş olduğu hizmetlerden ötürü hepimizin teşekkür borcu olduğunu düşünüyorum. Kendimi bir ferdi olarak hissettiğim Banvit Baskebol Kulübü’nün altyapı ve üstyapısıyla Türk Basketbolu’na daha uzun yıllar hizmet etmesini canı gönülden diliyor ve istiyorum.’’ dedi.

Aydın Örs’ün konuşmasının ardından, geldiği günden bu yana ligde ve Avrupa’da maç kaybetmeyen Banvit BK Başantrenörü Hakan Demir ise şunlardan bahsetti : ‘‘Ligde ve Avrupa’da yoğun bir mesai harcadığımız şu günlerde en baştan beri amacımız Banvit Basketbol Kulübü’nü bulunduğu konumdan hak ettiği yerlere doğru taşımaktı. Arka arkaya oynadığımız final niteliğinde gördüğümüz maçları oynadıktan sonra benim 18 yıl önce yardımcılığını yaptığım Aydın Abiyi yanımızda görmek ve onun desteğini arkamızda bilmek gerçekten çok değerli.’’ dedi.

Sohbet havasında geçen konuşmanın ardından Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç, Başantrenör Hakan Demir ve Aydın Örs basın mensupları ile Bandırma Vefa Tribünü’nün değerli temsilcilerinin sorularını cevapladı.

Bir Bandırma Vefa Tribünü’nün değerli temsilcisinin ‘‘Kadronuza baktığınızda tüm yerli oyuncular Kulübün altyapısından çıkan genç oyuncular. Siz kadronuzda biraz daha tecrübeli yerli oyuncu ya da oyuncular olmasını ister miydiniz?’’ sorusuna, Banvit BK Başantrenörü Hakan Demir şu şekilde cevap verdi : ‘‘Nihayetinde kadromuzda bulunan oyuncuların tamamı genç olmasına rağmen, yanımda oturan Aydın Abinin de dediği gibi ‘bunlar genç ama tecrübeli oyuncular’. Altyapı Milli Takımlarında, Bandırma Kırmızı’da ve Banvit A Takımında sayısız maça çıkmış Tolga, Rıdvan, Berke, Metehan ve Cem gibi oyuncuları süper ligde istemeyecek veya kadrosunda onlara yer açmayacak Kulübün olmadığını düşünüyorum. Bu doğrultuda hiçbir çekincem olmamaktadır’’ dedi.

Bir diğer Bandırma Vefa Tribünü’nün değerli temsilcinin ‘‘Kemik seyircilerimizden oluşturduğumuz ve her geçen gün büyüyen Bandırma Vefa Tribünü’nü, Avrupa’da ve Dünya’da birçok taraftar grubunun karşısında sayısız maça çıkmış eski bir efsane koç olarak nasıl buluyorsunuz’’ sorusu üzerine görüşlerini belirten Aydın Örs şunları dile getirdi : ‘‘Önemli ve güzel bir model teşkil ediyorsunuz. Sosyal aktivitelerle takımınızı medenice desteklemenizin Türkiye’de birçok Kulübe örnek olmasını diliyorum. Avrupa’nın birçok yerinde çıkmış olduğum müsabakalarda gördüğüm taraftar gruplarından farksız olduğunu düşünüyorum. Bu doğrultuda oluşumunuzun devamlılığının kalıcı olacağına eminim.’’ dedi.

Soru – cevap bölümünün sona ermesinin ardından basın toplantısı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.