Banvit BGL Başantrenörü Engin Kömeç : ''Grup aşamasını galibiyet ile kapattığımız için mutluyuz.''
Banvit BGL Başantrenörü Engin Kömeç : ''Grup aşamasını galibiyet ile kapattığımız için mutluyuz.''

Basketbol Gençler Ligi B Grubu 18. hafta maçında Banvit, Gaziantep’te konuk olduğu Gaziantep Basketbol’u 59 – 72 mağlup ederek normal sezon grubunu lider olarak tamamlayıp final grubuna yükseldi.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit BGL Takımı başantrenörü Engin Kömeç şu değerlendirmelerde bulundu : ''Öncelikle Gaziantep Basketbol Gelişim takımını mücadelesinden dolayı kutluyorum ve Gaziantep takımına bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum. Gaziantep takımı final grubuna çıkma şansını son maça taşımıştı. O yüzden bizim ve Gaziantep için önemli bir maçtı. Maça savunmada agresif ve hücumda da organize başlamak istedik. İlk periyot maça iyi başladık. Ama ikinci periyot özellikle istediğimiz dış atışlarda isabet bulamayımca devreye geride girdik. Maçın ikinci yarısı ile birlikte pota altındaki üstünlüğümüz ile iyi de savunma yaparak grubumuzun son maçını kazandık. Grup aşamasını galibiyet ile kapatan tüm takım oyuncularımı ve teknik ekibi kutluyorum. Bu galibiyet ile birlikte final grubunda daha iyi ve özgüvenli bir basketbol oynayarak hazırlanmak istiyoruz.'' dedi.

Hakan Sayılı ise şunları söyledi : ''Kazandığımız ve grubu galibiyet ile bitirdiğimiz için mutluyuz. Tüm takım arkadaşlarımı tebrik ederim.'' dedi.