Banvit BGL Başantrenörü Engin Kömeç : ‘’Bu sezon oynadığımız en kaliteli maçlardan bir tanesiydi.’’
Banvit BGL Başantrenörü Engin Kömeç : ‘’Bu sezon oynadığımız en kaliteli maçlardan bir tanesiydi.’’

Basketbol Gençler Ligi B Grubu 17. hafta maçında Banvit, İstanbul’da konuk olduğu Darüşşafaka Basketbol’u 70 – 73 mağlup ederek B grubunu bitime 1 hafta kala lider bitirmeyi garantiledi.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit BGL Başantrenörü Engin Kömeç şu değerlendirmelerde bulundu : ‘’Darüşşafaka Basketbol takımını tebrik ederim. Maç ile ilgili konuşmadan önce bizim bu zamana kadar oynadığımız en kaliteli maçlardan bir tanesiydi. İzleyenlere güzel bir maç izlettirdiğimizi düşünüyorum, her iki takım açısından. Maça döneceksek olursak, geçtiğimiz hafta hesapta olmayan bir mağlubiyet aldık. Bunun da telafisini bu maç ile yapmak zorundaydık. Maça agresif başlamayı ve daha enerjik olmayı planlıyorduk ama istediğimiz enerjiyi sağlayamadık. Devreye geride girmemize rağmen üçüncü periyot müthiş bir savunma yaptık. Çift haneli farktan gelerek öne geçtik. Maçın sonunu biraz daha akıllı oynayabilirdik açıkçası ama kazandığımız için mutluyuz. Çok önemli bir maçtı bizim için. Eray Akyüz de bizim kontenjan oyuncumuzdu. O da ilk defa bugün bizimle oynadı. Bundan sonra da maçlarımızda yer alacak. Tüm oyuncularımı ve teknik ekibimi tebrik ederim.’’ dedi.

Eray Akyüz ise şunları söyledi : ‘’Öncelikle takım arkadaşlarımı bu önemli galibiyetten dolayı tebrik ederim. Zor bir deplasmanda iyi bir galibiyet elde ettik. Bu sezon BGL takımımızdaki ilk maçımdı. En hızlı şekilde takım oyununa adapte sağlamaya çalışacağım.’’ dedi.