Eurohoops'ta BSL 15. Haftanın Ödülleri'ne Banvit Damgası
Eurohoops'ta BSL 15. Haftanın Ödülleri'ne Banvit Damgası

BSL’de 15. Haftanın Ödülleri - HAFTANIN TAKIMI : Banvit BK

 

Başantrenör Hakan Demir’in göreve gelişi ile birlikte sezon başında gördüğümüz Banvit’ten adeta eser yok!

Bandırma ekibi, birçok takımın zorlandığı hatta eli boş döndüğü zorlu Türk Telekom deplasmanında maça fırtına gibi başlayarak fişi erken çekti, farklı, değerli ve ses getiren bir galibiyet elde etti.

Maç boyunca harika bir oyun sergileyen Banvit savunmada rakibinin ritim bulmasına izin vermedi, hücumda ise hem yerli hem yabancı oyuncu oyuncularından katkı almayı bildi. Tüm bunların sonucunda haftanın takımı olmayı üst üste ikinci kez sonuna kadar hak etti.

BSL’de 15. Haftanın Ödülleri - HAFTANIN KOÇU : Hakan Demir (Banvit BK)

 

Hakan Demir, Banvit’te göreve gelerek yalnızca başantrenörlük koltuğunda oturan ismi değiştirmedi, tam anlamıyla tüm takımın çehresini değiştirdi.

Fenerbahçe Beko galibiyetinin Türk Telekom maçına da takımını çok iyi hazırlayan Hakan Demir, harika skorerlerle donatılmış rakibinin ritim bulmasının daha ilk dakikadan önüne geçti. Yakaladığı farka rağmen rehavete kapılmayan Banvit, avantajını maç sonuna kadar korudu ve Ankara deplasmanında kıymetli bir zafer elde etti.

Maesto Tolga Geçim’in yeniden sahneye çıkması, Berke Atar’ın Stimac ve Kaya Peker’e karşı iyi bir sınav vermiş olması, Hakan Demir’in artı hanesine yazılacak unsurlardı. Tecrübeli çalıştırıcı, üst üste ikinci kez Haftanın Koçu ödülünün sahibi oldu.

BSL’de 15. Haftanın Ödülleri - HAFTANIN BEŞİ : Diante Garrett, Gary Neal, Kenny Hayes, Manny Harris, Tonye Jekiri

 

Gary Neal (Banvit BK): Belki transfer olduğu gün hakkında soru işaretleri vardı ancak kalitenin kalıcı olduğunu bir kez daha gösterdi. Zorlu Türk Telekom deplasmanında 18 sayı, 7 ribaund ve 1 asist ile mücadele etti Banvit’in harika galibiyetinde çok önemli bir rol üstlendi.

BSL’de 15. Haftanın Ödülleri - HAFTANIN YERLİ MVP’Sİ : Tolga Geçim (Banvit)

 

Maestro Tolga Geçim geri döndü! Banvit’in 22 yaşındaki yıldızı, Türk Telekom karşısında herkesin görmek istediği Tolga Geçim’i sahaya yansıttı!

Ankara deplasmanında 19:40 dakika sahada kalan Tolga, 2/2 iki sayı, 2/4 üç sayı ve 3/4 serbest atış isabeti ile 13 sayı üretti, 1 ribaund çekti ve 6 asist yaptı ve galibiyette önemli bir rol oynadı.

Maç sonu açıklamalarında kendisi ile ilgili beklentilerin farkında oluğunu net bir şekilde dile getiren Tolga Geçim, Türk Telekom karşısında bu beklentileri yerine getirdi ve haftanın yerli MVP’si olmayı bildi.

HAFTANIN YERLİ BEŞİ - Banvit'ten İki İsim

Can Uğur Öğüt (Gaziantep Basketbol): 10 sayı, 4 ribaund, 4 asist, 5 top çalma: Atom Karınca!
Tolga Geçim (Banvit): 13 sayı, 1 ribaund, 6 asist: Maestro!
Egehan Arna (Fenerbahçe Beko): 14 sayı, 3 ribaund, 4 asist, 5 top çalma: Geliyor!
Metecan Birsen (Anadolu Efes): 18 sayı, 4 ribaund, 1 asist: Skorer!
Ragıp Berke Atar (Banvit): 12 sayı, 2 ribaund: Tank!