Banvit BK Başantrenörü Hakan Demir : ''Bu yaptığımız savunma ve oyuncularımla gurur duyuyorum.''
Banvit BK Başantrenörü Hakan Demir : ''Bu yaptığımız savunma ve oyuncularımla gurur duyuyorum.''

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 15. hafta maçında Banvit, Ankara’da konuk olduğu Türk Telekom’u maçın başından sonuna kadar önde olduğu mücadelede 66 – 87 mağlup ederek üst üste üçüncü galibiyetini aldı.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit BK Başantrenörü Hakan Demir şu değerlendirmelerde bulundu : ''Son maçlarda iyi oynuyoruz, iyi savunma yapıyoruz. O savunma direnciyle rakibimizin direncini bir noktada kırdık. Çok kapasiteli, ligin üçüncüsü olan bir takımdan bahsediyoruz. Türkiye, Avrupa’nın en iyi ligi diyoruz. O ligin üçüncü takımı. İşte o takımı bu sayılarda tuttuk.  Bu yaptığımız savunma ve oyuncularımla gurur duyuyorum. Kulübümüzle de gurur duyuyoruz. Banvit’e yakışan bir takım bu. Banvit’e yakışacak bir şekilde basketbol oynuyorlar. Geçen bir röportajda da söyledim. Bu takımdaki yeni oyuncular alındıktan sonra yabancılar ve Türk oyuncular hiç bir arada oynamadı. Geç transfer veya sakatlık gibi nedenlerden ötürü. Dolayısıyla bu takım, başladığı günden itibaren başarılı bir takım. Daha önce bir takım değişiklikler oldu. Bazı oyuncular gitti. Biz başarısız bir takımı alıp başarılı yapmadık. Bu takım oluştuğu andan itibaren başarılı ve maçları kazanıyor. Birbiriyle iyi anlaşıyor, iyi savunma yapıyor. Bu şekilde devam etmek istiyoruz.'' dedi.

Banvit'in kaptanı Tolga Geçim ise şunları söyledi : ''Takım olarak hem mental hem de fiziksel olarak çok iyi durumdayız. Takım halinde oynadığımız zaman çok iyi oynuyoruz. Bugün de maçın başında çok iyi bir karakter ortaya koyduk. Rakibin yaptığı sertliğe de cevap vererek iyi bir galibiyet elde ettik. Umarım böyle devam eder.'' dedi.