Erdem Özcan (Banses) : ''Banvit'te Şenlik Var.''
Erdem Özcan (Banses) : ''Banvit'te Şenlik Var.''

Bandırma'nın önde gelen yerel haber sitelerinden banses.com internet sitesinde Bandırma'nın emektar gazetecilerinden Erdem Özcan tarafından kaleme alınan yazı şu şekilde :

Hemen her sezon başarıdan başarıya koşan Banvit bu sezon başından itibaren bir şansızlık birtürlü toparlanıp galibiyetle tanışamadı. Ta ki, Adatıp Sakarya’yı deplasmanda yeninceye kadar. Banvit’i hep zirvede görmeye alıştığımız için 13 maçta 9 mağlubiyet sonunda ligin en alt sıralarına hiç yakışmadı. “Bu da geçer yahu!…” temennisinde bulunduk mecburen.

Yönetim acil önlem paketini 3 yeni oyuncu takviyesi ve başantrenör değişikliğiyle yaptı çok ta başarılı bir yenilik oldu. Tabi aralıklarla gelen 3 yabancı oyuncu; Gary Neal, D.J.Shelton ve McKenzie Moore hemen takıma uyum sağlamasını bekleyemezdik. Zamanla olacaktı bu uyum sağlanması ve ilk sinyal, 9 yenilgi ardından evinde Pınar Karşıyaka, sonra deplasmanda Adatıp Has. Sakarya BŞB takımına galip gelmemizle geldi. Ardından sadece 1 mağlubiyeti bulunan bir Avrupa devi Fenerbahçe Beko’yu muhteşem bir oyun sonunda evinde yenmesi çok önemliydi.

Hemen 2 gün sonra Basketbol Şampiyonlar Ligi A Grubunda acaba Banvit ne yapacaktı. Art arda gelen galibiyetler acaba tesadüf müydü? Yok, işte dün akşam oynanan FIBA Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında güçlü takımı Letenyo temsilcisi Ventspils takımını da 15 sayı farkla yenmeyi başarmıştı. Banvit yeni uyguncularla ve başantrenörle giderek uyum sağlamış ve özlediğimiz, beklediğimiz bir takım olmuştu. Müthiş bir çekişme vardı parkede.

Bir ribaunt ve smaç ustası, hem de skorer Jordan Morgan da daha etkili olmaya başladı. Kenardan yapılan çok sık değişiklikler yerindeydi. Çok iyi yardımlaşma konuk takımı baskı altında tutmaya yetiyordu. Okadar iştahlı oynuyorlardı ki oyuncular herkes birbirinden asist yapmasını istiyor bir an önce sayı yapayım düşüncesinde adeta şov yapıyorlardı.

Her zaman alıştığımız köşedeki taraftar topluluğuna ekstra katkı bu sefer Başkan Özkan Kılıç’ın çok faydalı projesi “Bandırma Vefa Tribünü” taraftarları da yan tribünden katılınca takım daha etkili desteklendi. Eh, seyirci de keyii bir maç seyrederken neşesi iyice yerine gelen Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç “Bandırma Vefa Tribünü” formasıyla taraftarların gönlünde bir kere daha yer aldı. Mola aralarında parkeye çıkan BANVİT maskotları tavuk ve aşçı başı da oyun havalarıyla galibiyet gecesi tam bir şenlik havası içinde sona erdi.