Banvit Başantrenörü Hakan Demir : ''Hedeflerimize ulaşmamız açısından güzel bir galibiyet oldu.''
Banvit Başantrenörü Hakan Demir : ''Hedeflerimize ulaşmamız açısından güzel bir galibiyet oldu.''

FIBA Şampiyonlar Ligi A Grubu 10. hafta maçında Banvit, Bandırma’da konuk ettiği Letonya temsilcisi Ventspils’i üstün bir oyun sonunda 78 – 63 mağlup etti.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit Başantrenörü Hakan Demir şu değerlendirmelerde bulundu : ''Öncelikle hafta sonu zor bir maç oynadık. Avrupa'nın en güçlü takımlarından birine karşı uzatmada galip geldik. Bu yüzden bu maça hazırlanmak çok da kolay değildi. Maç içerisinde istediğimiz oyunu ikinci periyodun sonu ile dördüncü periyodun başında koyabildik. Farkı açmış olsak da yorgunluktan ötürü yapılan rotasyonlar sonrasında ritmimizi zaman zaman kaybeder gibi olduk. Maçın sonunu ise çok akıcı ve iyi oynamasak da kazanmasını bildik. Oyuncularım genel olarak iyi bir karakter ortaya koydular. Ventspils'e karşı ilk maçı kaybetmiştik. Rövanşı kazandık. Hedeflerimize ulaşmamız açısından güzel bir galibiyet oldu.'' dedi.

Banvit'in Amerikalı oyuncusu Devin Oliver ise şunları söyledi : ''Bizim için iyi bir maç oldu. Her anlamda güzel bir maçtı. Takım halinde hareket ettik. Sahada iyi bir karakter gösterdik. Böyle oynamaya devam etmeliyiz.'' dedi.