Eurohoops'ta BSL 13. Haftanın Ödülleri'ne Banvit Damgası
Eurohoops'ta BSL 13. Haftanın Ödülleri'ne Banvit Damgası

BSL’de 13. Haftanın Ödülleri - HAFTANIN TAKIMI : Banvit BK

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde bu sezonun en büyük hayal kırıklığı yaratan takımı olan Banvit, koç Hakan Demir’in göreve gelişiyle birlikte bembeyaz bir sayfa açtı ve bu hafta, haftanın en büyük skoruna imzayı attı.

Tüm olumsuz sonuçlara rağmen takımlarına küsmeyen Bandırma seyircisi ile birleştiler ve EuroLeague’de fırtınalar estiren Fenerbahçe Beko’yu müthiş bir oyunla, pes etmeden, en güçlü yeri pota altından vurarak uzatmada dize getirmesini bildiler.

Sancılı geçen bu lig maratonunda paha biçilemez bir galibiyete imza attılar ve haftanın takımı olmayı sonuna kadar hak ettiler.

BSL’de 13. Haftanın Ödülleri - HAFTANIN KOÇU : Hakan Demir

Banvit’in bu sezona yerli oyuncu rotasyonunda yalnızca altyapısından yetişen oyunculara yer vermesi sezon başında taraflı tarafsız herkesçe taktirle karşılaşmıştı ancak zaman, bu genç oyuncuların biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu ortaya çıkardı.

Ahmet Gürgen sonrası göreve gelen Hakan Demir, ilk işe rotasyonu daraltarak başladı sorumluluğun büyük kısmını yabancı oyunculara aktararak gençler üstündeki baskıyı azalttı.

Fenerbahçe Beko karşısında takımını hem oyun hem de mental anlamda harika bir şekilde hazırlayan Hakan Demir’in maç sonundaki “Herkes düşünmüştür ki uzatmada Banvit düşecek, Fenerbahçe maçı kazanacak diye. Ama takımımız orada da bir karakter ortaya koydu.” açıklamasıyla da takımını ne kadar iyi tanıdığını ve takımına ne kadar güvendiğini ortaya koydu.

Ligde dibi gören Banvit’i ayağa kaldırdı, haftanın koçu ödülünü almayı sonuna kadar hak etti.

BSL’de 13. Haftanın Ödülleri - HAFTANIN BEŞİ : Krunoslav Simon, Nigel Hayes, Jeremy Evans, Assem Marei, Jordan Morgan

Jordan Morgan : Sezon başından bu yana Banvit’in tökezlemeyen ender oyuncularından olan Jordan Morgan, Hakan Demir’in göreve gelişiyle birlikte daha rahat bir hareket alanı buldu. EuroLeague’in hemen her takımını zorlayan Fenerbahçe Beko uzunlarına karşı harika bir oyun ortaya koydu. 20 sayı, 8 ribaund ve en önemlisi enerjisiyle galibiyette büyük pay sahibi oldu.