Banvit BK Başantrenörü Hakan Demir : ''Takımımız müthiş bir karakter ortaya koydu.''
Banvit BK Başantrenörü Hakan Demir : ''Takımımız müthiş bir karakter ortaya koydu.''

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 14. hafta maçında Banvit, Bandırma’da konuk ettiği Fenerbahçe Beko’yu normal süresi berabere biten karşılaşmada
83 – 78 mağlup etti.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit BK Başantrenörü Hakan Demir şu değerlendirmelerde bulundu : ''Önemli bir galibiyet aldık. Banvit Basketbol Kulübü’ne yakışan bir oyun oynadık. Zaman zaman kolay top kayıpları yaptık. Ama maçın başından sonuna kadar iyi savunma yaptık. Normal sürenin sonunda 8 sayı öndeydik ama maç uzatmaya gittik. Tabii karşımızda çok önemli bir takım var. Herkes düşünmüştür ki uzatmada Banvit düşecek, Fenerbahçe maçı kazanacak diye. Ama takımımız orada da bir karakter ortaya koydu. Ligdeki pozisyonu itibari ve bir takım sıkıntılar yaşamış bir takım olarak tekrar orada bir reaksiyon vermesi müthiş bir şey. Bu galibiyet ligde bir adım daha yukarıya çıkmak için iyi bir galibiyet oldu.'' dedi.

Banvit’in Amerikalı oyuncusu McKenzie Moore ise şunları söyledi : ''Takımımızda bazı değişiklikler oldu. Çok sıkı çalışıyoruz. Koçlarımız bütün hafta boyunca çalışarak çok sıkı bir program hazırladılar. Avrupa’nın en iyi takımlarından birine karşı oynadık. Çok iyi bir koçumuz ve çok iyi bir ekibimiz var. Aynı şekilde çalışarak kazanmaya devam etmek istiyoruz.'' dedi.