BGL Başantrenörü Engin Kömeç : ''Zorlu ve bir o kadar da yoğun bir haftayı geride bıraktık.''
BGL Başantrenörü Engin Kömeç : ''Zorlu ve bir o kadar da yoğun bir haftayı geride bıraktık.''

Basketbol Gençler Ligi B Grubu 15. hafta maçında Banvit, Sakarya’da konuk olduğu Adatıp Hastanesi Sakarya BŞB Basketbol’u 56 – 60 mağlup ederek üst üste on beşinci galibiyetini elde ederek gruptaki liderliğini sürdürdü.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit Gelişim Takımı Başantrenörü Engin Kömeç : ''2018 yılını galibiyet ile bitirdiğimiz ve serimizi devam ettirdiğimiz için mutluyuz. Öncelikle zorlu ve bir o kadar da yoğun bir haftayı geride bıraktık. Bazı oyuncularımız bu hafta 4. maçlarını oynadılar ve yarın Bandırma Kırmızı olarak 5. maçlarını oynayacak oyuncularımız da olacak. Hasta ve sakatlıktan dolayı aramızda olamayan oyuncularımız vardı. Maça isteğimiz gibi de başladık. Agresif savunmamız ve devamında hızlı hücumlardan bulduğumuz kolay sayılar ile farklı öne geçtik. Yalnız rotasyona gittiğimiz 2. periyodun sonunda Sakarya takımı oyuna ortak oldu. Maçın 2. yarısı çok kapanan Sakarya takımına karşı dış atışlarla yüzdeli oynayamadık. İstediğimiz oyunu sahaya yansıtamasak da az skor ürettiğimiz bir günde galip geldiğimiz için mutluyuz. Bu galibiyet ile bizim açımızdan güzel geçen 2018 yılını galibiyet ile kapattık. Tüm takımı ve teknik ekibi kutluyorum. Tüm Banvit Basketbol Kulübü ailesinin yeni yılını kutluyor ve tüm takımlarımıza 2019 yılında başarılar diliyorum.'' dedi.

Arda Çete ise şunları söyledi : ''Bizim için zorlu bir maç oldu. Kazanarak galibiyet serimizi devam ettirdiğimiz için mutluyuz. Tüm takım arkadaşlarımız tebrik ediyorum.'' dedi.