Erdem Özcan (Banses) : ‘’Banvit Basketbol’da Yeni Kan’’
Erdem Özcan (Banses) : ‘’Banvit Basketbol’da Yeni Kan’’

Bandırma'nın önde gelen yerel haber sitelerinden banses.com internet sitesinde Bandırma'nın emektar gazetecilerinden Erdem Özcan tarafından kaleme alınan yazı şu şekilde :

‘’Kurulduğu1994 yılından bu yana başarılarına alıştığımız Banvit Basketbol Kulübü’nün zor günler geçirdiği 2018-2019 sezonuna alışmak gerçekten zor. Nasıl alışırsın ki hemen her sezon arka arkaya oynanan maçlar sonunda Banvit hep zaferden zafere koştu. Bir taraftan lig maçları, bir taraftan Avrupa kupası maçları ve öyle kolay değildi bu zafer dolu serüvende.

Bandırma’dan Gaziantep’e, oradan Avrupa’nın bir başka şehirlerine gidip hem ülkemizi hem Bandırma’yı en iyi şekilde temsil eden Banvit’in bu başarılarına alışınca işte böyle bu sezonda yüzler maalesef gülmüyor.

Geçen pazar günü oynanan ve Beşiktaş Sompo Japan’a yenildikten sonra ligin dibine demir atan Banvit’te beklenen başantrenör değişikliği nedeniyle düzenlenen basın toplantısı biraz buruk başladı. Banvit’in başarılarında büyük emekleri geçen başta Başkan Özkan Kılıç olmak üzere; Sportif Direktör Turgay Çataloluk ve Genel Menajer Turgay Zeytingöz yüzlerinde zoraki bir gülümseme herhalde normaldi. Sanıyorum 15 yıldan beri Banvit’i takip ederim bu sezon gibi kötü bir sezon görmedim. Başkan Özkan Kılıç açık yüreklilikle kötü gidişe bir yerde yanlış yabancı oyuncu seçiminin de sebep olduğu tespitine katılıyorum.

Turgay Çataloluk’un dediği gibi istediğimiz ve alışık olduğumuz yerde değiliz . Ama işte sadece Banvit değil, basketbolda olsun futbolda olsun herhangi bir spor dalında olsun böyle kötü sezonlar olabiliyor. Basketbolda Trabzonspor ligden çekildi, futbolda işte Fenerbahçe’nin hali meydanda; düşme hattından kurtulmaya çalışıyor.

Onun için basın toplantısı henüz başında üzüntülerini dile getirmeye çalışan Özkan Kılıç’a “BU DA GEÇER YA HU!” demekten kendimi alamadım. Bi anda yüzlere gelen gülümseme havayı az da olsa ısındırdı. Sonra hüzünlü hava

yerini açıklamalara bıraktı. İnşallah bu kötü gidiş bir yerde son bulur. İstifa eden Ahmet Gürgen yerine baş çalıştırıcı görevine Hakan Demir getirilirken her üç yönetici de ‘Canımız ciğerimiz’ dedikleri Gürgen Hoca’yı sitayiş dolu sözlerle övmeleri çok yerinde oldu.

20 yıl Banvit’in çeşitli branşlarında başarılı çalışmaları bulunan Ahmet Gürgen bu övgüyü hak etmiş. Ama asıl övgüyü Kulüp Başkanı Özkan Kılıç, Sportif Direktör Turgay Çataloluk ile Genel Menajer Turgay Zeytingöz’ün hak ettiğine inanıyorum. Bir spor hekimi de olan 50 yaşında Banvit Başantrenör Hakan Demir de özellikle işaret ettiği gibi bu ekip yıllardır Banvit Basketbol Kulübünü imrenilecek ve her antrenörün çalışmak isteyeceği adeta bir fabrika gibi genç oyuncu yetiştiren bir kulüp haline getirdiler.

Bu övgü dolu sözlere katılmamak mümkün değil. Bu gerçeği tüm basketbol camiası da kabul ediyor. Onun için bizler gibi üzülmemeleri mümkün değil ama toplantının en başında dediğim gibi ‘Bu da geçer ya hu!’